Kapsal'ın açıklamaları şu şekilde: 

Şenol hoca, Beşiktaş takımına yani ekibine birini dahil etti, bilmiyorum haberiniz var mı? Turgay Üçer. Benim de yakından tanıdığım birisi Turgay hoca, milli takımda da çalıştı çok değerli bir insandır çok bilgilidir. Niye bir teknik adam direk mesela Turgay üç yeri dahil etti? Psikolojik sebeplerden. Bunun başında benim duyduğum Dele Alli’nin mesela özel yaşantısı ile ilgili mental olarak bir problemi olduğunu ve futbolunu etkilediği ki bu normaldir, olabilir özel hayatı ile ilgili bir problem var. Turgay Üçer bunlara eğilecek, diper oyuncuların sorunlarıyla ilgilenecek. Beşiktaş maçlarında daha evvel konuşmuştuk “ehline verilmeyen her iş ziyan olur” demiştim. Yani Valerıen Ismael iyi niyetlidir, benim kimseyi eleştirmek haddime değil, herkesin özel yaşantısı karakteri kendini ilgilendirir. Valerıen Ismael'in insani yönlerinin iyi olduğunu ama yetersiz olduğunu söyledik teknik adam olarak. Maalesef Beşiktaş’a bıraktığı miras çok kötü bir miras. Hani miras bırakılır birine hanlar hamamlar kalır, diğerine borçlar kalır, şu an Şenol hocaya borçlar kalmış durumda. Beşiktaş takımı hem fiziksel olarak hem teknik taktik olarak hem mental olarak ciddi sıkıntıları var. 

"WEGHORST'UN İNDİĞİ SEVİYEYE BAK: URFASPOR MAÇI"

Takımın birlik olmakta birlikte hareket etmekte sıkıntısı var. Kupa maçında şunu gözlemledim, yanlış pas olur, mağlup olabilir, burada iki tane profil var, biri yabancı biri yerli, üst seviyede çok önemli oyuncular var ama saha içindeki mücadeleleri sanki alt yapıdan çıkmış gibi. Yaşları da bayağı var 30 bandında çoğu, Weghorst ve  Cenk mesela, sahada ne yapacaklarını şaşırıyorlar, forma arma için saha içinde bir herşeylerini vermek istiyorlar, Cenk zaten hep öyle, Weghorst düşünebiliyor musunuz, Arjantin’e iki tane gol atıyor, uzatmalarda bir de penaltı üç tane gol atıyor, indiği seviyeye bak Urfaspor maçı. Adam saha içinde koşuyor gol atıyor pres yapıyor, antrenörünü o kadar rahatlatıyor ki "Al Weghorst'u" diyorsun. Profesyonelliğe o kadar odaklanmış ki o seviyeden bu seviyeye iniyor, adama hiçbir şey fark etmiyor. Keza Cenk, bir bakıyorsun 30-31 yaş bandında gol atmak için saha içinde ne yapacağını şaşırıyor. Şimdi bu tip oyuncular çoğalırsa, buradaki birliktelik artarsa, Beşiktaş takımı bir çok şeyi aşmış olur. 

"TAKIMIN ÇOK KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI VAR"

Evet takımın oyunda sıkıntısı var savunmada sıkıntısı var, ama Beşiktaş takımının en büyük sıkıntısı mental. Turgay hocanın çok işi olduğunu düşünüyorum, bence önce bunu halletmesi gerekir. Valerıen'in bıraktığı kötü miras derken bundan bahsediyorum. Beşiktaş geriye düşüyor, hemen skora teslim oluyor, yani bir anda yelkenleri suya indiriyor. Şenol hocanın aldığı takımın çok kötü alışkanlıklar var, bu alışkanlıklar fiziksel taktiksel sorunlardan daha önemli, mental sorun var. Transferler yapılırken bu transferlerin yapılışında uyumsuzluk var.