Spor yorumcusu Serkan Akkoyun, katıldığı programda Beşiktaş’ı değerlendirdi.

İşte Serkan Akkoyun'un açıklamaları:

"Süper Lig’de herhangi bir maçı izlerken yani bir iki tanesini ayıralım, potansiyel ihtimal geri kalanları izlerken telefondan alışveriş listenizi güncelleyebilirsiniz, faturalarınızı ödeyebilirsiniz, çayınızı tazeleyebilirsiniz hatta çay demleyebilirsiniz, o sırada en fazla bir faul olmuştur, siz işinizi halledip geldiğinizde yere düşen oyuncu kalkmıştır ya da hakem düdük çalmıştır. Herkes o düdüğün ne anlama geldiğini tahmin etmeye, bulmaya çalışıyordur.

Gaziantep - Beşiktaş maçında da bir taraf bu oyunu oynuyor. Direkt oynayan, geride bekleyen ve geriden çıkan bir takım. Diğer taraf potansiyel şampiyonluk iddiası ile oynayan bir takım. Puan sıralamasından ve lig sıralamasından bağımsız, Beşiktaş sezonu böyle açar ve oynar, ama öyle bir oyun var mıydı? Yoktu. Şimdi 11 açıklandığı zaman zaten hepimiz hemen hemen aynı şeyleri konuştuk. 

Atiba-Necip yanyana…

Öncelikle Şenol Güneş’e şunu soruyorum; 

1- 9 yıl sonra Atiba ve Necip’i beraber 11 başlatmak, hem de Gaziantep gibi geriden direkt hızlı çıkmaya çalışan, oyunu 25-30 metrede kabul eden bir takıma karşı 9 yıl sonra Necip-Atiba fikri nereden çıktı? Bunu hesap sorma gibi sormuyorum, merak ettim ve açıklamasını bekliyorum.
2- Beşiktaş yaklaşık 40 günlük Dünya Kupası arasında hangi noktaya çalıştı? Galatasaray maçını seyrediyorsun ve diyorsun ki hiç olmazsa duran top çalışmış. Trabzonspor zaten oyununu değiştirmiş, Fenerbahçe bildiğimiz oyununu oynamaya çalışıyor. Beşiktaş’ta ne değişti? Ne çalıştı takım bu Dünya Kupası arasında? Bu iki soruyu sormuş olayım.

Gaziantep’te Maxim, Merkel, Eskihellaç, Figueiredo gibi Beşiktaş’ın ikinci bölgesini driplingle geçebilecek ve Furkan gibi Beşiktaş ikinci bölgesine koşu atan oyuncuları bulabilecek, bireysel performans verecek oyuncuları var. Doğal olarak buna karşı Beşiktaş bunun için mi acaba iki tane 6 numarayla başladı?

Zaten Beşiktaş böyle başlar mı? Başlı başına bir tartışma konusu.

Beşiktaş ikinci bölgesini, rakip birinci bölgesinde savunur. 

Necip ve Atiba savunmadan top alıp, oyun kurabilecek oyuncular mı? Orta sahada bir pas örgüsü kurup o pas dizisini başlatacak ya da ikinci üçüncü pas olabilecek oyuncular mı? 

Bu bölgeyi zaten böylece kaybettin. Gedson oyun kurabilecek bir pasör mü? Onu kullanma amacınız driplingi, hücum katkısı. Burada kullanınca onu da kaybediyorsunuz.

Welinton ve Tayyip oyun kurucu stoperler mi? Onlar da değil.

Stoperlerden oyun kuramıyorsunuz, 6 numaralardan oyun kuramıyorsunuz, ya Gedson geriye geliyor ya da oyun genelinde olduğu gibi oyun kuramıyorsunuz. Oyunu gerçek bir orta saha gibi savunmanın önünden top alıp, oyun kurabilecek, pas yapabilecek, Beşiktaş defansını hücuma çıkartıp, kenarlarını içeriye koşturup, Gedson’u demarke pozisyonda hareketli kılacak bir oyuncusu yok sahada, kadroda da doğru düzgün yok.

Duhuliye.com