Ali Ece'nin tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

"Şenol hocadan Muleka için olumlu dokunuşunu bekliyoruz. Çünkü hocanın bizi en çok etkilediği konulardan bir tanesi de şudur... 

Mesela Şenol Güneş takımlarının santraforları gol krallığına oynar. Fernando'su, Mario Gomez'i,  Aboubakar'ı... Say say bitmez.

Bunun dışında Şenol Güneş'in 6 numarası ligin en iyilerindendir. Sadece öyle defansif orta saha oynamaz. Atiba'dır.... Ozan Tufan'dır...

Transfer yapar.  Ya da ilerleyen yaşlarına kadar oynar. Ve yaşın sadece bir sayı olduğunu gösterircesine oynar. Geniş alanı kullanır. Seksen doksan80-90 metre karede oynar.

Acaba Josef, Şenol Güneş takımının ideal ön liberosu değil mi? Acaba bu takımda ön stoper gibi mi kalıyor? 

Eğer seni daha önce üst üste 2 şampiyonluğa taşımış teknik direktörünü bu yüzden getiriyorsan güzel... O zaman al! Al, oyuncu al.

Yapma. Her şey kadro içinden diyerek olmaz. Bak, ben bu kadro içinden mevzusunu biliyorum Beşiktaş'ta. Eksik yere Necip'in monte edilmeye çalışılması... Evre 1.

Evre 2; çok iyi Beşiktaşlı tamam. Kesinlikle öyle.... Evre 3: Çok iyi çocuk. Kesinlikle öyle...  4: Ama çok kötü hata yaptı. 5: Gerçek mevkisi orası değil ki... E, ne zaman artık?

Yapma! Çocuğa da günah. Necip'e de günah. Yapma. Bunu geç artık.  Muleka konusuna katılıyorum. Bir şekilde oynatman lazım. Belki 4-4-2'ye dönmen lazım.

Zaten bu, Hakim Ziyech'i falan her şekil alacaksın sen. 4-4-2 oynarsan da alacaksın. Bu adam, içeri kat ederek sana ekstra oyun kurucu ve ekstra gol katkısı veren oyuncu tarifi. Ters ayak ters kanat tarifi..."

Duhuliye.com