Haldun Domaç FUTBOL VİZYON programında Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Haldun Domaç;

Beşiktaş’ta gündem transfer. Transferde neler var? Gerçekten bir çalım ustası, gerçekten bir büyük usta için harekete geçti Beşiktaş, bu noktada Şenol Güneş’in onayı da alındı. 

Şenol Güneş’in istediği üç-dört oyuncu var ve bu oyuncuların durumlarına bakılıyor. 

Beşiktaş, yabancı oyuncu transferi için kadrodaki Welinton ve Montero ikilisini göndermeye çalışıyor. Şenol Güneş’in stoper bölgesi için kafasındaki ilk aday Kaan Ayhan ve bu konu yakinen takip ediliyor. Kaan Ayhan şu anki takımında yeterli süre almıyor, bu durumda olan Kaan Ayhan’a Şenol Güneş’in kendisini istediği teklifi iletildiğinde “seve, seve gelirim!” dediği biliniyor. Burada önemli olan Sassuolo kulübünün isteyeceği rakam. 

Dele Alli’den istediğini alamayacağını söyleyen Şenol Güneş’in bu söylemi üzerine kreatif bir orta saha oyuncusunun arayışları başladı. Bu konuda Fenerbahçe’d esezon sonu sözleşmesi bitecek olan Miha Zajc konusunda çalışmalar var. Devre arası olmasa bile sezon sonunda sözleşmesi bitecek ve elinde bonservisi olan hazır bir sekiz numara için Şenol Güneş’in ılımlı yaklaştığı haberleri var. Devre arası olabilme ihtimali yüksek çünkü Josef’in ve Salih’in performanslarıyla ilgili sıkıntılar var ve sezonun kalan bölümünde Atiba’nın tüm bu yükü kaldırması mümkün değil.

Beşiktaş’ta asıl sorunun yaşandığı bölge stoper bölgesi burada eğer Welinton,  Montero’nun durumu çözülürse yabancı transfer gündeme gelebilir. 

Bu isim ise Bruno Martins Indi. Takımında düzenli oynayan ve 2025 yılına kadar sözleşmesi olan bir futbolcu.

Bunların ötesinde ise Şenol Güneş’in bir winner oyuncu isteği var. Ghezzal durumu ve ne zaman tam olarak sağlıklı döneceği belli olmadığı için Şenol Güneş Süper Lig’ide yakından tanıyan Anthony Nwakaeme ismini gündeme aldı ve yönetime iletti."