Beşiktaş, Avrupa’nın elit takımları ve teknik adamları tarafından hızla terk edilen, son dönemde giderek gözden düşen 4-2-3-1 düzeniyle başladı. Üstelik savunmanın önünde Necip-Atiba ikilisiyle. Şenol Güneş, Atiba ve Necip’in birlikte oynadığı bir orta sahadan ne bekledi? Üretkenlik nasıl sağlanacaktı?

PAS ARASI VE TOP KAPMA SIFIR

Şenol Güneş ve Beşiktaş’ı çalıştıran diğer teknik adamlar orta sahaya Necip’i koyarak bu bölgeyi sertleştireceklerini düşünerek hep aynı yanılgıya düşüyorlar. Hiçbir zaman sonuç alamadıkları gibi rakamlar da Necip’in asla sanıldığı gibi defansif bir güç katmadığını gösteriyor. Dün sadece 2 sahipsiz top kazanan emektar futbolcu sadece 3 ikili mücadeleye girmiş ve 1’ini kazanmış. Pas arası yok, top kapma da ‘0’. Halbuki bu rakamlar Gedson Fernandes için 8 sahipsiz top kazanma ve 18’de 12 mücadele kazanma şeklinde.

MASUAKU VARKEN NEDEN UMUT? 

İlk yarıda hiç birşey üretemeyen Beşiktaş, özellikle de 67. dakikadaki değişikliklerden sonra çok etkili hücumlar yaptı. Ancak bir başka tartışma konusu da neden Masuaku gibi kaliteli bir sol ayak varken Umut Meraş oynuyor? Bir not da N’Koudou için...

Dün yaptığı sorumsuzluk kabul edilemez. Ayrıca gününde olmadığı zaman tüm topları ezen sürekli yanlış tercihler yapan, oyun zekası son derece düşük bir futbolcu.

Gaziantep deplasmanında Gedson Fernandes ve kaleci Mert Günok dışında iyi oynayan Beşiktaşlı futbolcu yoktu. Hal böyleyken de 1 puan kötü sonuç olmadı.

Güntekin ONAY / Hürriyet