İşte Akkoyun'un açıklamaları:

"Maçın ilk yarısında aslında tempo gösterdi iki takım. Fiziksellik de vardı, bu fizikselliğe karşı direnç de vardı. Orta sahaların bu kadar çabuk geçilmesi iki takım adına da doğru analiz edilmesi gereken noktalardı. Evet orta sahada çabuk geçilebilen, dikine oyun oynayabilirsiniz ama iki takım da bu kadar kolay geçildiği zaman oyun bir noktadan sonra dağınıklaşıyor, savruklaşıyor.

İkinci yarı bence biraz daha taktiksel yoğunluğu olan bir maçtı ama izlemesi keyifli, kalitesi düşük olmayan, temposu iyi bir maçtı. Adana Demirspor golü erken bulunca Beşiktaş'ın açık oynama ihtimali daha da arttı. Risk değil ama başka şansı kalmadı. Adana Demirspor da oralarda pozisyon buldu. 20-25'ten sonra iki takım adına da dengeli bir oyun başladı. Burada takımların hücum etme biçimleri taelayı belirledi. Adana Demirspor hücumda çok dağınık, savruk bir görüntü verdi. Bu dağınıklığın aksine Beşiktaş hücumda daha ne yaptığını bilen, daha organize, daha olgun hareket eden takımdı.

Bireysel oyuncular öne çıktı, aradaki farkı kapatan da o bireysellikti. Topu hücuma taşıdığınız zaman Aboubakar gibi bir oyuncu orada işi bitiren oyuncu oluyor. Farkı da bu belirliyor.

Beşiktaş'ın oyunu daha sakin, daha aklı başında, daha durumun farkında. Ligin artık son 2-3 maçı kalmış, tabelaya oynamanız gerekiyor. Üçüncü sırayı garantilemeniz, ikinci sıra için ihtimallerinizi güçlendirmeniz gerekiyor. Çok doğru oynadı, ligin son haftalarında bu çok normal. Yine bir ikinci yarı dönüşü var, hem de başlar başlamaz.

Şenol Güneş'in devre arası konuşmalarını gerçekten merak ediyorum. Keşke bunu bire bir konuşabilsek. Dördüncü beşinci maç, devre arasında dönen bir Beşiktaş performansı görüyoruz. Beşiktaş nasıl oynaması gerektiğini bilen bir şekilde oynadı. Sonunu çok iyi getirdi, bireysel oyuncu faktörüyle de sonucu almasını bildi. İki oyuncu benim adıma öne çıktı. Birisi Gedson Fernandes, diğeri de Amir Hadziahmetovic."

Duhuliye.com