Ali Ece;
Gedson hem topu rakipten kapıyor hem de yüksek bir tempoyla ilerleyebiliyor.

 İlk 20 dakika oyun Galatasaray’ın istediği gibi oynandı, Galatasaray’ın teknik geri pas oyunu, golü yiyene kadar hakikaten Icardi gerçekten usta işi bir gol attı. Ön direk koşusu nasıl yapılır, topa hangi şiddetle ve nereye vurulur gösterdi orada Colley’in Icardi karşısında daha dikkatli olması gerekirdi.

Sonrasında Beşiktaş taraftarı oyuna girince takımda oyuna girdi ve yetti…

Galatasaray defansındaki yanlış oyuncu eşleşmeleride tartışılır. Saiss bundan faydalandı ve bol bol kafa vuruşu yaptı. İkinci yarıya Beşiktaş mükemmel başladı. Beşiktaş oyun sistemiyle Mertens’i sahadan sildi. Mertens sadece gelen toplara bakabildi. Aboubakar’ın golü  ise bölüm canavarı gibi. O açıdan karşısında ligin en iyi stoperi Nelson varken, o vuruşa cesaret etmek, hayal etmek Aboubakar’a özgüdür.


Serdar Ali Çelikler;

Şenol Güneş performansıyla beni büyük şaşırttı. Ben yüzde yüz yanıldım Şenol Güneş performansıyla…

Beşiktaş iyi oynamıyordu ama iyi galibiyetlerle o süreci geçti şimdi ise Beşiktaş top oynuyor.

Bence maçın dönüm noktası Fenerbahçe’de takımında ve seyircisinde olmayan derbi nasıl oynanır? Sorusunun yanıtını maç 0-0 ve Galatasaray gayet rahat oynuyor, Rosier bir tane boş topa press yaptı top kaleci Muslera’ya döndü ve top Muslera’ya dönmesine rağmen Rosier koşmasına devam etti, Muslera’ya prese gitti. Muslera topu şişirdi Colley orta sahaya gelip topu indirdi, Salih topu Redmond’a verdi ondan Gedson ve top kenardaki Cenke gitti oradan korner derken Beşiktaş maça döndü, o dakikaya kadar kötü oynayan Gedson o dakikadan oyundan çıkana kadar maçın en iyi oyuncusu oldu. Salih o dakikadan sonra kendine geldi. Tribün maça dahil oldu. Yedikleri golden sonrada oyun üstünlüğünü Galatasaray Beşiktaş’a verdi. 

Mustafa Demirtaş;

Şenol Güneş, Beşiktaş’a oyun kimliği kattı. Gedson ile ilgili söylediklerimin sebebi, Galatasaray’ın rakiini mecburiyetten karşıladığı bir tane oyun planı var. Beşiktaş’tan hızlı çıkıp driplingle bu oyun planındaki Sergio ve Mertens üzerindeki baskıyı kırarsa Galatasaray orta sahası ve defans arasındaki boşluğu iyi değerlendirir.

Gedson bunu yaptı ve bu maçta 8 dripling yaptı bunu da tek adama karşı değil üç adama karşı yaptı. Maçın adamı oldu denildi ama maçın adamı tek bir oyuncu değildi Şenol Güneş4te var.

Şenol Güneş oyun tercihi, planı kadroyu kullanma olarakta başarılı idi. Kenara baktığınızda kurduğunuz onbir dışında rakibinizdeki oynculardan kimse yok oyuna katacak. Planın tuttu, tuttu sonrasında geçeceğin başka bir şey yok. Kadro bu kadar ve bu kadroyla çok doğru bir oyun planı ile ilgili hep iyi şeyleri yaptı…