''Beşiktaş’ta Şenol Güneş aşısı tutuyor, zaman zaman istenilen oyun sergilenmese dahi, alınan Sonuçlara baktığımızda hocanın başarılı bir grafiği var. Bu sene hoca sezon başında Beşiktaş’a gelmiş olsaydı, Beşiktaş şu an nerede olurdu? bu soruyu ben de kendi kendime soruyorum.

Verilere baktığımızda evet muhtemelen şampiyonluğun favori adaylarından biri olabilirdi, şampiyonluk yarışından bu kadar kopmamış olabilirdi. Ama bunları tabii ki almış olduğu sonuçlara göre değerlendiriyoruz. Fakat sezon başında gelip çok farklı bir Beşiktaş’ta görebilirdik, tam aksini de yaşayabilirdi. Belki de hoca 10 hafta dayanmayabilirdi. Oyuncu kalitesini kıyasladığımızda Weghorst mu, Aboubakar mı? Şenol hoca sezon başında gelmiş olsaydı belki Weghorst gitmeyecekti., Veya parlamayacaktı veya Aboubakar bu sefer gelmeyecekti.

Bu yüzden farklı faktörler araya girdiğinde, geriye dönük  bir karar vermek ya da Beşiktaş şurada olurdu demek gerçekten çok zor. Ama şunu inkar etmemek lazım Şenol hoca geldiğinden beri başarılı bir grafik sergiliyor ve almış olduğu sonuçlarla da bunu belgeliyor. Bu yüzden herkesin aklındaki soru, hoca sezon başında Beşiktaş’ın başına gelmiş olsaydı, şampiyonluk yarışında çok çok farklı yerlerde olurduk demesi gayet normal.

 Ben Şenol hocayla daha önce milli takımlar bazında çalıştım, daha sonra teknik ekipte yer aldım, Milli takımla, kulüp bazında çalışmak çok ayrı bir ortam, sonuçta kulüp bazında 7/24 futbolcularla vakit geçiriyorsunuz, onların gelişiminde rol alabiliyorsunuz, fakat Milli takımlar bazında, size hazır oyuncular geliyor, zaten 2-3 günlük antrenmanlarla maça çıktığınız için farklı bir metotla çalışmanız gerekiyor. 


weghorst bir eleştiride bulundu, antrenmanlarını beğenmediğini, gitmesinde rol oynadığını söyledi. Fakat şenol hoca ikili ilişkilerde oyuncularla iletişimi iyi tuttuğu zaman onları motive eden bir hoca.''