İşte Ilgaz Çınar'ın açıklamaları:

"Şenol Hoca'nın derbi maça dair hayal kurduğunu düşünmüyorum. Geçen haftaki formülden Dele Alli'yi çıkartayım, N'Koudou'yu koyayım, Boey ile mücadele eder. Beşiktaş'ın golündeki faulü N'Koudou aldı ama ne N'Koudou ve de Umut Meraş, Boey ve Rashica'ya ya da sağa geçtiğinde Barış Alper'e üstünlük kuramadılar. Masuaku daha dirençli olabilirdi ama Cenk Tosun sağ kanatta oynadı, Emre Taşdemir eşleşmesi sana bir şey hayal ettirmedi. Cenk Tosun, Redmond sağda başlatılarak sol kenar forvet olabilirdi. Beşiktaş o zaman solda daha etkili bir hücum hattı yakalayıp Galatasaray'ın hücum oyuncularını, beklerini geriye koşturmak zorunda kalabilirdi, onu da tercih etmedi. Galatasaray'ın orta sahadaki hareketliliği Beşiktaş'ı oyuna hiç dahil etmedi, sadece Gedson delici özellikleriyle ortaya çıkmaya çalıştı. Şenol Hoca cephesinden bakacak olursak kurgu, kurguya bağlı çıkartılmış olan 11, her şey hayal kırıklığıydı. 

Şenol Hoca'nın sağ bek istemesine Rosier üzerinden çok anlam veremedim.  Masuaku daha farklı, tartışılabilir ama bu oyun yapısında ben şunu bekliyordum: Şenol Güneş'in en iyi futbol oynattığı zamanı hatırlayalım, Trabzonspor'da Selçuk İnan - Colman - Jaja... Josef De Souza gibi net 6 numara diyebileceğin bir oyuncu yok. Daha hareketli, pas kalitesi yüksek, merkezi topla geçebilen adamlar. Dön Bursaspor'a, şampiyon olan Bursaspor'dan daha iyi futbol oynayan takım. Belluschi - Ozan Tufan - Josue, Bakambu - Volkan Şen - Fernandao... Josef'in 11 dışında kaldığı, Salih, Gedson ve Dele Alli'yi hayal ettim ama Josef - Gedson - Salih orta sahası da bir şey hayal ettirmiyor. 

Sezon başında böyle değildi, Alanya maçında attığı golü hatırlayalım, geçiş oyununda o pasları atabiliyordu. Salih'i serbest 8 gibi kullanmak lazım. Ben hala Josef'in ritmini kaybettiğini düşünüyorum. Presi başlatan, rakip ceza sahasına koşu atan temposunda değil. Josef doğru yere gidemediği için Rosier karar değiştirip arkasına geçiyor çoğu zaman. Mesafeler açılıyor.

Dünya Kupası arasına 1 maç kaldı. O arada bütün hazırlıklar yapılacaktır. Aradan sonraki ikinci hafta transfer penceresi açılmış olacak. Dünya kupasından sonra en iyi maç planlamasını yapan takım, en hazır takım olacak. Kim ligi inceleyerek hazırlanırsa, hangisi daha iyi hazırlık maçları alırsa lige daha hazır hale gelecek. Antalya'ya gelen takımlardan hazırlık maçları için iyi rakipler seçmesi lazım. Örneğin Beşiktaş'ın aradan sonra Antep deplasmanı var. Antep'e benzeyen takımlarla hazırlık maçı alması lazım."

Duhuliye.com