İşte Necati Ateş'in açıklamaları:

"Beşiktaş tanıdığı, bildiği geçmişte şampiyonluklar yaşadığı bir teknik direktörle anlaştı. Bu arada gelir gelmez yaptığı ilk iş Cenk Tosun’u sol tarafta oynatmak oldu. Cenk’in ne kadar değerli, ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu, sizin hücum repertuarında ne kadar farklı oyunlar oynatabileceğinizi Cenk ile alakalı bunları söyledik ama Valerien Ismael’in bunu duymaması, dinlememesi veya Cenk’i son bir dakika ve otuz saniye kala oyuna almasıyla karşılaştık. Bugün Cenk ne kadar önemli oyuncu olduğunu  2 gol atarak gösterdi. Taraftar mutlu, Cenk mutlu, Weghorst Cenk ile oynarken daha farklı bir oyun oynuyor.

Bu takımda henüz Ghezzal ve N’Koudou yok. Şenol Güneş ile Valerien Ismael arasındaki fark; Valerien Ismael topu hep havadan oynatıyordu, Şenol hoca ise yerden oynatacak, bunu görüyorum ben.

Şenol Güneş oyuncu ile konuşur, dertlerini dinler, önemli bir teknik adamdır. Gelir gelmez hem oyun olarak hem de skor olarak kendini çok net bir şekilde belli etti. Bu arada oyunu tamamen yayarak, yani Valerien Ismael döneminde olduğu gibi 25 dakika veya 45 dakika değil 60-70 dakikalara çıkararak farkını gösterdi. Beşiktaş iyi bir yola girmiş gibi görünüyor. 

Galatasaray derbiyi kendi evinde oynayacak, seyirci avantajı var, iyi bir kadrosu var. Okan Buruk tamamen kazanmak üzere çıkacak; planını, oyun düzenini, oyuncu grubunu ona göre çıkaracaktır. Ben iyi bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. Derbi gibi derbi olmasını bekliyorum. Gollü ve çok pozisyonlu bir oyun olmasını bekliyorum. 

Galatasaray geçen maçın ikinci yarısında 10-11 oynadığı maçı 11-11’e taşırsa rakibi oraya hapsedip, seti oynayıp kenardan pozisyonlarla, dikine şutlarla adam geçip, araya atılan paslarla oyun ve pozisyon repartuarını daha da genişletirse çok farklı bir oyuna çevirecektir."

Duhuliye.com