Futbol yorumcusu Ergin Aslan siyah beyazlı takıma dair açıklamalarda bulundu. 

Aslan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Beşiktaş, ligin on beşinci haftası olmasına rağmen çok keskin maçlar oynuyor. Olmak ya da olmamak maçları oynuyor. Bu iyi bir şey değil. Ama niye? Geri kalan 14-15 haftada toplayamadığı puanlar bu maçları bu kadar kritik hale getiriyor. Bu çok iyi bir şey değil tabi. 

Adana Demirspor maçı da öyle bir maçtı. Biz futbol oyununu rakipten bağımsız düşünemeyiz. Rakiple beraber değerlendirelim. Rakip Adana Demirspor olduğu için ki bu sezon sadece Fenerbahçe'ye yenilmişlerdi. Ligin çok iyi 2-3 takımından bir tanesi. Bakın 5 takımından demiyorum. 2-3 takımından bir tanesi. O yüzden Beşiktaş için çok zor bir maçtı. 

Yine rakipten başlayalım. Adana Demirspor hiç gününde değildi. Çok kötü bir futbol oynadı. Montella, Akintola'nın yokluğunda tek plan üzerinde, Onyekuru üzerine; bütün topları atmak bütün planı  onun üzerine kurmuştu. 

Beşiktaş'ta, iyi bir Rosier ve onun ötesinde iyi bir Welinton izledik. Welinton bence Beşiktaş'ın en iyisiydi. Dolayısıyla Onyekuru'ya o fırsatı vermediler. Yanısıra Adana Demirspor'un da B C D planları hiç yoktu...  Emre Akbaba'sından Belhanda'sına; oyunun içine doğru düzgün giremediler. Yine bir iki pozisyonları var ciddi... 

Onun karşısında Adana Demirspor'un böyle durdurulmasının önemli nedenlerinden biri de hocanın bir hafta önce Antep'te tercih etmeyip Adana Demir'e karşı tercih ettiği Josef-Salih-Gedson orta sahasıydı bence. İyi oynadılar o gün. Bu oyuncular iyi oyuncular da en büyük problemleri istikrar problemleri... 

Beşiktaş kendi sezon kriterleriyle değerlendirildiği zaman bence Adana Demirspor maçında gayet iyi bir futbol oynadı. Beşiktaş boğmadı Adana Demirspor'u. Sahadan silmedi, bakıldığında. 

Ama Beşiktaş'ın geride kalan on beş maçlık performansına bakıyorum... Beşiktaş sağlam duramıyordu. Sağlam durmak diye bir şey var sahada. Bunu gösterdi. Iyi oynadı. Iyi mücadele etti. Ve performansı çok şüpheli olan ve Beşiktaş taraftarını çok kızdıran adamlar bu maçta iyi futbol oynadılar. Masuaku, N'Koudou gibi... Yani bu isimler oynamaya çalıştı ve iyi futbol oynadılar. Iyi performans gösterdiler. Cenk... Savunma oyuncuları keza yine öyle. Mert de iyi oyun oynadı.

Dolayısıyla Beşiktaş'ın bu maçı kazanması lazımdı. Şenol Güneş'li Beşiktaş'ın 'Ben de varım' demesi lazımdı.

Bay geçti, Kasımpaşa maçı da bir fırsat. Vodafone Park'ta oynayacaksınız. Beşiktaş tabii ki favori çıkacak ve o maçı kazanacaktır. Özellikle derbinin olduğu ve rakiplerinden en az birinin takılacağı bir haftada kazanması gerekir diye düşünüyorum. Dolayısıyla Beşiktaş o maçı da kazanırsa, 'Hah tamam' der ve biraz silkelenir. Ve rakipleri açısından 'Bir dakika ben de varım' der.

Duhuliye.com