Serdar Ali Çelikler;
Beşiktaş çarşamba akşamı muhtemelen Konyaspor'u yenecek ve ligi 80 puanla ikinci sırada bitirecek. 

Şenol Güneş'ten bu kadar başarılı bir performans beklemiyordum çünkü Şenol Güney'in kendini bi kadar çok yenileyebileceğini düşünmedim ve geldiğinde teslim aldığı kadroyu çok kullanabilecek kadro olarak görmüyordum, daha fiziki bir kadro kurmuştu Valerien İsmael. O yüzden o fizikli oyundan Şenol Güneş'in 4-2-4'üne, biraz daha top çevirip kenarlardan orta yapalım oyununa uygun oyuncular olmadığını görüyordum. Belki Ghezzal geldiğinde Weghorst ile bir bağlantı kurabilir diyordum. Şenol Güneş'in Mert'i kazanması çok büyük bir hamle olmuştur.

Şenol Güneş ilk geldiğinde Saiss'e Welinton senden daha iyi demiş!, adamla bir problem yaşamış. Masuaku'ya senden olmaz demiş! Rosier'i oynatmayacağım filan dedi! önce altı oyuncu istemiş sonra dört oyuncuya düşmüş. Sonuçta geldiğinde bir takım meseleler çıkardı kendi içerisinde basın toplantısında Ceyhun beye bütün milletin önünde fırça kayma diyelim ! bunları görünce ben başarılı olamayacağını düşünüyordum. Bu tip bir başlangıçla, Şenol Güneş'ide tanıyoruz, çokta başarılı olabileceğini düşünmüyordum.

Sonra 4 haftalık sıkıntılı dönem oldu. O ara Weghorst'un gidişi, Aboubakar'ın gelişi, deprem ve milli aralar bunlar Beşiktaş'a yaradı...