Maç sonrası açıklama yapan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, hakkında transfer söylentileri çıkan Cenk Tosun ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Şenol Güneş'in açıklamaları:

"TAKIMI TAŞIYANI TAŞIYACAĞIZ"

Beşiktaş'ı önemsiyoruz. Takımı taşıyanı taşıyacağız. Zaman zaman bocalayan, hata yapanlar oluyor. Cenk iki şanssız maç geçirdi. Bugün iyi niyetli oynadı, geri geldi. İyi niyetli olunduğu zaman hatalar gayet normaldir. Katılım ve niyet kötü olursa problem. İyi maçları var. Dalgalanma olabilir. Orta sahamız değişti, onun da sıkıntıları var. Orta sahamız olmadığı zaman bile defans, forvet iş yapmak gerekiyor. 3 maçta oynayanlar kötü demek değil, kazanamadığımız 3 maçta takım olarak kötüydü.

"BİR TAKIM OLUŞTURACAĞIZ"

Bugün takım tüm olarak iyiydi. Kendi şikayet ettiği zaman başkasından değil kendinden başlamalı. Kendini değiştirmeyen hiçbir şeyi değiştiremez. Takım kötü, antrenman kötü falan diyorsa kendinde sorun vardır. Burada bir takım oluşturacağız. Bu takım da savaşacak. Ankaragücü, Antalyaspor'dan daha zor bir takım ama daha farklı kazanabilirdik. 3 maçtaki kayıp puanlara çok üzülüyoruz.

CENK TOSUN'A TEKLİF VAR MI?

Cenk Tosun'un transferiyle ilgili bir şey bilmiyorum. Konuşuluyor ediliyor ama konuşuldu diye olmaz. Kalmak istiyorsa kulüp tutmak istiyor. Cenk bizim kaptanımız. Bana sorarsanız kalmalı. Gitmesini istemem ama gitmek isteyene dur demem. Weghorst'ta olduğu gibi. Oyuncu mutsuzsa, mutlu olacağı yere gitmesinde fayda var.

AYRILIK İÇİN AÇIKLAMA!

Elimizde olan tüm oyuncuları, takımın ihtiyacına göre değerlendiririz. Değerlendirilmemesi gereken bazı oyuncular var. Bu oyuncular, beklentimize cevap vermediler. Burada mutlu değilseniz gidin diyorum. Kalıyorsan buraya ait olacaksın. N'Koudou, iyi bir oyuncu, beğenirim ama 4 senedir burada, başarılı değil. Gideceğin kulüpte oynayacaksın, burada oynamayacaksın. Ne gerek var. Şu anda 26 tane oyuncum, 4 kalecim var. Dele Alli de bunlardan biri. Beşiktaş'a katkı yapan kalacak, diğerleri gidecek.

"OYNARLARSA KALIRLAR"

Kafamıza estiği gibi değil, randımana bakacağız. Öyle bir çalışırlar ki, etkileniriz, oynatırız. Duygularımızla hareket etmiyoruz. Tempoya arkadaşlar adapte olduysa, bunu sürdürmeli ve üstüne koymalı.

"TAKIMIN BEYNİ ORTA SAHADIR"

Bir takımın beyni orta saha, orta sahan ne kadar iyiyse hücuma o kadar çok gider, savunmaya o kadar az gidersin. Maxim, hücuma dönük bir oyuncu. Daha dinamik, daha baskılı oynamak için ona da dedim, maç sıkışırsa seni alırım dedim. Maçta iyi gidiyorduk. Salih de, Gedson da, Amir de iyiydi. Biraz beklemek istedim hamle için. Maxim'in de taraftar önüne çıkıp oynamasını istedim. 2-1'den sonra sağ bekleri çok hücuma çıkmaya başladı. Tayfur'u oyuna aldım. Rakip geliyordu ama çok pozisyon bulmaya başladık, Maxim'i aldım. İleride top tutmak için 80'ten sonra Maxim'i oyuna aldım.

Duhuliye.com