"HİÇBİR ŞEY YAPMADIK"

"Bütün istatistikler yardımcı unsurlardır. Kazanmak, gol yemeden galibiyet almak, goller atmak önemli. Ancak, asıl önemli olan oyun felsefesi. Bu konuda hala düşündüğümüzün gerisindeyiz ama oyuncuların iyi niyeti, istekleri önemli. 1 hafta önce bu yapıdan çok uzaktık. Hiçbir şey yapmadık.

"OLUMLU TARAFLARIMIZ FAZLA"

2-0'ı yakaladık ama 1-0'ken oyunu daha iyi yönetmeliydik. Oyunu yöneten, hızlandıran, yavaşlatan takım olmalıyız. Takım olmaya çalışan bir ekip olarak olumlu taraflar daha fazla. 2-0 kazandık, gol yemedik. Geçen hafta da gol yemedik. Daha fazla gol atabilirdik, öyle pozisyonlar vardı.

"FAVORİYDİK, KAZANDIK"

Rakibimizin de durumunu anlamak lazım. Bir alt ligden geldi. Olağanüstü işler yaptı. Gücü oranında bakınca... Elinden gelen gayreti gösterdi. Hızlı başladılar ama dirençleri kırılınca oyun lehimize döndü. Maçtan önce favori olan takımın kazanması gerçekleşti."

OYUNCULARIN PERFORMANSLARI

Oyuncular yükseliyorsa kendileri yapıyordur, biz onlara yardım ediyoruz. Rehberlik yapıyoruz, yol gösteriyoruz. Nihayetinde katkı yaptığımız, teknik heyetin, yönetimin herkesi katkısı vardır ama oyuncunun kendisidir. Almak istemeyene hiçbir şey veremezsiniz. Almak isteyene herkes bir şeyler verir. Havadan bile aldığı nefesten, içtiği sudan performansı artar.

"KADRO YETERLİ Mİ, DEĞİL Mİ?

Bugün itibarıyla baktığımız zaman takımın sezon başından beri kayıp puanlarını konuşmak istemiyoruz. Çünkü hatalarımız, eksiklerimiz, dalgalanmalarımız var. Bir kadro oluşuyor. Bu yeterli mi değil mi, sezon sonuna kadar oynayacağımız maçlardaki duruma bağlı. Oyuncular gelişirse değişirse sorunlar azalır. Kulüp de, biz de rahatlarız. Yoksa oyuncuları değiştirmek... Gidenler oluyor. Keşke gitmeseler, elimizdeki oyuncular oynasın. Randıman alamadığımız zaman bu kulüp, büyük kulüp. Herkes başarı bekliyor. Umarım hep iyi olur. Kazanmak güzel."

GALATASARAY MAÇI AÇIKLAMASI

Şenol Güneş: "Bir hafta önce bir maç yaptık, orada 2 puan kaybettik. Geride kaldı. Bir hafta sonra bir maç daha var, ona da zaman var. Bugün maç oynadık. Bunu konuşalım. Zamanı gelince değerlendiririz. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor bunlar büyük takımlar. Bunlarla oynanan maçın favorisi yoktur. Yüreğinizi koymanız, yeteneklerinizi ortaya koymanız önemli. Güzel maç olmasını istiyorum."

BAYRAM MESAJI

"Ramazan Bayramı, 23 Nisan ve galibiyet. 3 bayramı gördük. Olumsuz bir hava yok. Yarın bunu paylaşacağız. Çocuklar yarın gelecekler. Camianın içindeki herkesi antrenman sahamızda karnaval havasında ağırlamak istiyoruz. Saat 12'de hem idman, hem yenileme olacak. İnsanların ruhunun dinlenmesi, en iyi yenileme olur."

Duhuliye.com