"Bir kupa maçıydı. Tek maç oynuyorsunuz. Rakibiniz 2. Lig'de lider, iyi bir takım. Analizinde bunu gördük. Kendilerine güveniyorlar, pas yapan, panik yapmayan, üst seviyede oyun oynamaya çalışan bir takım. O ligin üstünde. Biz bunu biliyorduk."

"İLK YARI KÖTÜ OYNADIK"

"Baskılı, istekli, coşkulu ve rakibi sahasına hapsederek oynamak istedik. Sahaya çıktığımızda bütün oyuncular da bu bilinçteydi. Uygulamada bunu göremedik. Oyun kontrolden çıktı. Hücum edemedik. Rakip gelirken savunmada temaslı oyun yoktu. Geldikleri her pozisyonda, rakibe uzak kaldık. Tamamen kötü bir ilk yarı oynadık."

"AYNI ALIŞKANLIĞA DÖNDÜK"

"İlk yarının sonunda ataklar, pozisyonlarımız vardı. Başlangıçta hiç pozisyon yoktu. Rakip her çıktığında pozisyon buldu. İçimizdeki kazanma hırsını gösterdik. İyi işlerimiz vardı. Skor 4-2 olunca yine aynı alışkanlığa döndük. Hatta 3-2'yken de bir pozisyon verdik."

"HATALI TERCİHLER OLABİLİR"

"Bizim gibi üst seviye takımların, bu pozisyonları vermemesi lazım. İyisi daha fazla, hatası daha az. Ancak, hatalar pahalıya patladı. Kötü başlayıp iyi bitirmek güzel. Tüm oyuncular emek verdi. Sakatlık vermeden, hakemle ilişki kurmadan, kendimizi yıpratmadan kazanmayı düşünüyorduk. Seçimlerde hatalı tercihler olabilir."

"BUGÜN BÖYLE BİTTİ"

"Stoperde oyuncumuz sayısı azaldıkça riskler artıyor. Geçen hazırlık maçında Tayyip'in kaşı yarıldı, şu an dikişli. Welinton üst üste oynadı, yorgundu. Emrecan'ın burnu çatlak, oynayabilecek durumdaydı oynadı. Orta sahayı atak oyunculardan kurduk. Bugün böyle gerekti, yarın bilmiyorum. Kupa maçı bitti, Antep'e hazırlanacağız."

"TASARRUFUMUZ YOK"

"Şu anda hiçbir oyuncuyla ilgili tasarrufumuz yok. Eldeki oyuncularla her maça final gözüyle bakıyoruz. Gaziantep maçı var. Bu oyunculardan kimler daha verimli olur, onu düşüneceğiz. Gaziantep maçını atlatacağız. Şu transfer hakkımız, yetkimiz yok. Öyle bir durum da yok. Giden oyuncumuz yok, gelen yok. Eldeki oyuncuların bu takımı sahiplenmesini bekliyorum. Bu dönemi öyle atlatacağız. Şu anda hayal kurmayla zaman kaybedemeyiz. Eldeki oyuncuları çalıştırıp maçları kazanmak istiyoruz. Tüm mevkilere oyuncu bakılır. Her kulüp yapar bunu. Nasıl bir gelişme olur göreceğiz. Bugün olumsuz dediğiniz oyuncu, 2 gün sonra olumlu olabilir. Son kararları ancak müsabakalardan sonra değerlendiririz. Eksik yapanların gitmesini isteriz. Şu anda öyle bir karar yok."

"VERİME BAKARAK KARAR VERECEĞİZ"

"Hiçbir oyuncula ilgili olumsuz düşünce yok. Alli ile ilgili olumsuz düşüncem yok. Ancak, verimsiz oyuncuyla ilgili karar veririz. Sevdiğimiz için değil, sahadaki verimine bakarak karar vereceğiz. Bugün bir değişiklik yaptık. Başka biri de olabilirdi. Keşke yapmasaydık, şartlar zorladı. Bütün oyuncular bu duruma düşmeden her maçı kazanmak için çalışacak. Dele Alli, Atiba dahil. Milli takımdan gelenlerin haklı olarak sıkıntıları var. N'Koudou bir süre ayrı kaldı. Weghorst aynı şekilde. Saiss şu an zaten yok. Atiba da maç oynadı. Dönenlerin nasıl döneceği soru işareti. Orada iyi olabilir ama hedefini yakalamış oyuncu olarak düşüşler olabilir. Eldeki oyunculardan iyi hazırlananlar var. Muleka bugün çok kaçırdı, atsa moral bulabilirdi. Cenk iyi çalıştı. Tüm oyuncular gayret etti. N'Koudou tam formda olsa, o performansını yansıtsa; Weghorst da eski fizik gücünde olsa daha etkili olacak. Bunlar inandığımız oyuncular. Hazırlık maçında iyi olanlar vardı. Bazılarını bugün riske etmek istemedim. Hafta sonu da bir maç var."

"OZAN TUFAN AÇIKLAMASI"

"Şu anda hiçbir oyuncuyla ilgili tasarrufum yok. Ozan da beğendiğimiz bir oyuncu. Bunu söyleyince karşı kulüp alınabiliyor ama şu an Hull'un oyuncusu. Şu an bizimle ilgisi yok. Ozan ya da başka bir oyuncuyla ilgili tasarrufum yok."