Spor yorumcusu Fırat Günayer, YouTube Rabona programında Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

İşte Fırat Günayer'in açıklamaları:

"Beşiktaş kampı tamamladı ve kampın fena geçmediğini söyleyebiliriz. Şenol Güneş’in zorlanacağı takım bu takım, bu kadro olacak. Çünkü Şenol Güneş’in oynattığı oyuna hiç alışık olmayan bir kadro var. Bu oyuncu grubu Valerien Ismael’in oynattığı oyuna göre oynamaya alışmış bir grup, şimdi Şenol Güneş’in oyun anlayışıyla ilgili bir uyum problemi var. Her şeye rağmen oyun anlamında bir gelişim olduğunu da söyleyebiliriz.

En azından hücum kısmında Beşiktaş’ın bir gelişme kaydettiğini çok net bir şekilde söyleyebiliriz çünkü Valerien Ismael döneminde Beşiktaş belli bir dakika sonrasında hiç gidemiyordu, artık onu yaşamıyor. Ceza sahası önünde bir pas trafiği, kanattan bindirmeler, hızlı paslaşmalar oluşmuş vaziyette.

Şenol Güneş’in bütün amacı; Beşiktaş’ı baskılı oynayan bir takıma dönüştürmek. Uzun top atan, çok yoğun pres yapan Beşiktaş’ı değiştirmeye çalışıyor. Ne yapıyor? 2016’daki takımı istiyor.

Oğuzhan, Atiba ve Sosa’lı orta sahanın oyununu istiyor. Bol pas istiyor. Orta sahada ve ceza sahası önünde bol paslaşma istiyor Şenol Güneş.Bol pas sonrasında gole giden bir Beşiktaş. Bunun için bütün antreman programını, hikâyesini pas yapmak üzere kullanıyor.

Beşiktaş tamamen pas yapmak üzere çalışmalarını sürdürdü.

Duhuliye.com