İşte Nihat Kahveci'nin açıklamaları:

"İki şampiyonluk var, Beşiktaş tarihinde unutulmaz Şampiyonlar Ligi’nden yenilgisiz çıkma var, o dönemleri hatırladığında bir kişi hayır demez. Ben gelene gidene yorum yapmak istemiyorum. Oyun gücü üzerinden konuşmak istiyorum. 

Kayseri galibiyeti, Alanya maçı o günden bugüne kadar Valerien İsmael üzerinden takımı çok iyi hazırlıyor, maç içinde gelişme bölümünü iyi yönetemiyor, maçıda iyi bitiremiyor hep dedik. 

Şenol Güneş şampiyonluklarını ilk defa Beşiktaş ile yaşamış, 2002’de hocam olmuş ne kadar iyi bir teknik direktör olduğunu bilen biriyim. Beşiktaş taraftarı o günleri hatırladığında, şu günlere baktığında Şenol hoca ismi önde çıkıyor.

Dele Alli isim olarak var ama sahada yok, ama ondan performans çıkarırmı Şenol hoca, çıkarır. Kimlerden neleri çıkardı.

Bu takım iyi takım, Valerien İsmael ile 6-7 ay kaybetti. Proje diye yola çıkıldı ama bu işler Beşiktaş’ta olmuyor. Burası insanların teknik direktörlüğünü geliştirme, oyuncuların kendilerini geliştirme yeri değil. Burada hazırların oynaması gerekir. 

Şenol hoca bu kadro ile Paella yapar daha önceden yaşanmışlık var. 

Şenol hoca geldimi tek yöneten olmak ister, orada bir sportif direktör var bu konuda bir şeyler söyleniyor ama sonuçta Şenol hoca tek olmak ister."

Duhuliye.com