Ersin Düzen ve Uğur Karakullukçu, iki takımın orta saha oyuncuları Mata ve Dele Alli'yi analiz etti.

İşte Düzen'in yorumları:

İkisi de aslında taraftarları heyecanlandırabilecek isimler ama şu ana kadar göstermiş oldukları performans o kadar da iç açıcı değil. 

Puanlamaya gelirsek şutlarda her ikisinin de puanı 7. Juan Mata'nın asist potansiyeli daha fazla tabi ki. Burada 8 veriyorum, Dele Alli 7.

Driplinglerde aslında ikisinin arasında çok fazla bir fark yok ama Dele Alli'yi Juan Mata'dan biraz daha önde tutuyorum burada. 8 veriyorum Dele Alli'ye, Juan Mata'ya 7.

Oyun görüşüne gelecek olursak eğer, Juan Mata sadece Dele Alli'ye göre değil, birçok oyuncuya göre bu konuda üstün durumda. Oyun görüşüne 9 veriyorum, Dele Alli'ye 7.

Dayanıklılık konusunda ikisi de şu anda tam bir 90 dakikayı dolu dolu oynayabilecek durumda değiller fizik olarak. Dele Alli Juan Mata'ya göre daha fazla süre aldı, hatta birçok eleştiriler de oldu daha önceden Valerien Ismael'e, neden oyunda tuttuğu yönünde. Şenol Hoca ne yapacak Dele Alli'yle, bunu göreceğiz tabi ki. Dayanıklılık konusunda 6 veriyorum Dele Alli'ye, Juan Mata'ya 5 veriyorum.

Uğur Karakullukçu:

Hem Mata hem Dele Alli, ikisi de çok kariyerli forvet oyuncuları ama takımdaki yerlerini tamamen, 90 dakika oynayacak şekilde alabilmiş değiller henüz. 

Mata'nın şutuna 8, Dele Alli'ye 7 diyeceğim. Asist potansiyeli bakımından Mata'yı daha önde görüyorum. Mata'ya 9, Dele Alli'ye 7 diyeceğim.

Her ne kadar şu ana kadar gösteremese de Dele Alli biraz daha driplingçi bir oyuncu. Dele Alli'ye 8, Mata'ya 7 diyorum.

Oyun görüşünde Mata'ya 9, Dele Alli'ye 7 diyeceğim. Dayanıklılık olarak Mata 6, Dele Alli 7 diyorum.

Duhuliye.com