duhuliye.com'a açıklamalarda bulunan Hayri Ülgen; "Beşiktaş bu sezon transferde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın gerisinde kaldı. İstenilen oyuncular alınamadı ama her şeye rağmen ligde ve Avrupa'da zor da olsa başarılı bir dönem geçirdi. Ancak bu sezon için bu kadro yeterli mi dersen bence değil. Çünkü lig uzun bir maraton. Avrupa var bir de bunun yanında da kupa var.

Beşiktaş takımında kim ne derse desin bazı eksiklikler var. Gönül isterdi ki 2-3 tane çok oturaklı ve bu Beşiktaş'ı hedefe götürecek oyuncular olsun. Çünkü bu kadro belki lig, belki de Avrupa için asla başarıya götürmez. Yönetim ekonomik olarak hala bir arayış içerisinde. Beşiktaş takımı da, Şenol Güneş'te elinden gelen bütün gayreti gösteriyor ama bu nereye kadar gider beklemek lazım. Trabzonspor maçı Beşiktaş'ın en önemli maçlarından birisi.

Şenol Güneş belki Trabzonlu olabilir ama Trabzonspor kendi sahasında kolay bir takım olmadığı gösteriyor. Bu derbide bence en önemli faktör Şenol Güneş'in Trabzonspor'u iyi tanıması ve Beşiktaş'taki son başarılarıyla beraber moral depolayarak Trabzon'a gidecek olması. Eğer ilk yarıda beşiktaş gol yemezse, ikinci yarıda ağırlığını koyar ve en az 1 veya 3 puanla da döner." ifadelerini kullandı.