Montella Türkiye’ye geldiğinden beri muazzam teknik direktörlük sergiliyor. Demirspor’un hücum sürekliliği üstüne Colley’in de hatası birleşince öne geçtiler. Şenol hoca devre bitmeden, oyuncu değiştirmeden oyunu değiştirme aklını göstererek meslektaşı Montella’ya karşılık verdi: Redmond ortaya geçip taa kendi savunmasının önünden top almaya başladıktan sonra Beşiktaş önce oyunu sonra da skoru dengeledi. Skoru 1-1’e getiren gol tabii ki Aboubakar’ın çaprazdan şut büyücülüğü sayesinde. Artık Amir gibi en yeni takım arkadaşı bile Aboubakar’ın bu eşine az rastlanır üstün yeteneğini biliyor.

Bu arada devre sonundaki Cenk - Rodrigues pozisyonunda hakem Filiz hakemlerimizin en büyük sorununu bir kez daha gösterdi: Filiz, kuralları çok iyi bilse de, oyunu oyunun kuralları kadar bilmiyor: Rodrigues’in ayağı tehlikeli olarak kalkmıyor zaten Cenk’e tehlikeli şekilde temas ediyor.

Total kontrol oyunu

Beşiktaş ikinci yarıda tamamen sonuç odaklı gerçekçi bir total kontrol oyunu oynadı: Devre başlar başlamaz Gedson’un soldan girip harika plaseyle attığı gol ekstra oldu. Gedson bu vuruşları sürekli yapabilse bonservisine artı 10 milyon Euro eklenir! Üçüncü gol Montella’nın Demirspor’da düzeltemediği tek kolektif handikabı duran top savunma eksikliğinden kaynaklanan penaltıdan geldi. Bu sezon Demirspor'u ligde Adana'da ilk kez hem de farklı yenmek, derbi galibiyetleri eksi 1 değerinde kıymetli, Şenol hocaya tebrikler! 

Ali ECE / Fanatik