Uzundurukan şunları ifade etti:

Göreve geldiğinden bu yana izliyoruz, son Westerlo maçında da izledik. Şenol Güneş'in elinin takıma yavaş yavaş değdiğini görüyoruz. Ama dezavantajlı durum şu: Bu takım Şenol hocanın takımı değil. Ve hocanın takımı değilken Beşiktaş savunmasında sıkıntı yaşayan bir takım. 

Şenol hoca raporunda bekler ve stoperler de dahil,  hani imkan olsa da hepsini (Saiss haricinde) değiştirebilsem düşüncesinde... Ama Saiss bu cümleye dahil değil. Onun dünya kupasında neler yaptığını da gördük. Belki Dünya Kupası'ndan o moralle birlikte nasıl dönecek? Tabii orada sakatlandı. O da var. 
Daha önce de bahsettiğim gibi, Redmond çok kıvrak bir oyuncu... Hazırlık maçı da olsa, attığı golde driplingini gördük. Şenol hocanın Redmond'ın performansı üzerinde daha fazla durması gerektiğini düşünüyorum. 

Hoca sürekli Dele Alli'yi futbola kazandırma peşinde. Dele Alli iyi oyuncu ama bir türlü dahil olamıyor. Ligi de kaçırma ihtimalini düşünerek, onun üzerinde durmaktansa ben Redmond'ın üzerinde dururum. Muleka performansının üzerine çıkabilir. Onun üzerinde dururum. Weghorst zaten çok büyük bir moralle gelecek. Diğer taraftan Cenk Tosun da istim üzerinde, o da moralli. Yani Beşiktaş'ın ön tarafında sıkıntı yok. Savunmada sıkıntı var...  İşte, bu son maçta gördük; hazırlık maçı da olsa karşı karşıya kaç tane pozisyon verdi? Ligin ikinci yarısına savunmasında sıkıntılarla girecek gibi görünüyor. 

Burada Şenol hocanın teknik adamlık tecrübesi tabii ki en büyük artı, en büyük transfer. Onun dokunuşlarının takıma etki edeceğini düşünüyorum