Beşiktaş ile sözleşmesinin son yılına giren Serdar Saatçı, Beşiktaş'a 1,5 milyon Euro garanti ücret, 1 milyon Euro bonus ve sonraki satış rakamından yüzde 20 pay kazandırarak ayrılmış oldu.

Braga'ya transfer olan Serdar Saatçı, yeni takımıyla bugün 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Serdar Saatçı, resmi imzayı atmasının ardından Beşiktaş'a sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla veda etti.

Serdar Saatçı, sosyal medya hesabından "Teşekkürler Beşiktaş" notuyla paylaştığı veda mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Büyük Beşiktaş camiası,

Çok uzun bir yolculuğun sonuna geldik. 2012 yılında küçük bir çocuk olarak Fulya'da girdiğim Beşiktaş ailemden on yılın sonunda tüm yaş kategorilerinde bu formayı terletmiş olmanın gururunu yaşıyorum.

Beşiktaş'ın geleneği ve geleceği olan özkaynaktan çıkıp Avrupa'ya transfer olmak ve ülkemizi temsil etmek her çocuk gibi benim de hayalimdi. Ben de bu hayalim doğrultusunda Beşiktaş'a karşı tüm vazifelerimi yerine getiriyor ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek üzere aranızdan ayrılıyorum.

Beşiktaş'ın bir ferdi olduğum günden bu yana yanımda olan büyük Beşiktaş taraftarına, kulübümüzün değerli personeline, altyapıdan A takıma kadar tüm hocalarıma, takım arkadaşlarıma ve yönetim kurulumuza ve başkanımıza çok teşekkür ederim.

Yolunuz açık olsun, hakkınızı helal edin."

Serdar Saatçı'nın Braga'ya transferiyle birlikte Beşiktaş, bu sezon Avrupa'ya özkaynaktan yetiştirdiği üçüncü oyuncusunu göndermiş oldu.

İskoçya'nın Glasgow Rangers takımına giden Rıdvan Yılmaz, Serie A ekibi Torino'ya giden Emirhjan İlkhan ve Portekiz Ligi'nin önemli takımlarından Braga forması giyecek olan Serdar Saatçı; takımdan ayrılma süreçleri sancılı olsa da yaz transfer döneminde Beşiktaş'a 10 milyon Euro'nun üzerinde bir transfer geliri kazandırmış oldu. 

Ayrıca Braga'nın yeni transferi Serdar Saatçı için 40 milyon Euro'luk serbest kalma bedeli belirlemesi dikkat çekti. Serdar'ın bir sonraki satışından da yüzde 20'lik bir gelir elde edecek olan Beşiktaş, Serdar'ın bu noktadan sonraki transferlerini de büyük bir  heyecanla takip edecek.

Braga'da 5 numaralı formayı giyecek olan ve bugün yeni formasıyla ilk görüntülerini veren Serdar'ın, dünya devlerinin radarında olan Portekiz Ligi'nde göstereceği performans merakla bekleniyor.

Fbl-rrJX0AIJDaG

Öte yandan Braga kulübü, Serdar Saatçı'nın ilk antrenman görüntülerini de paylaştı.

Fbl5anBWYAAdRcP

Duhuliye.com