Beşiktaş'ta sezon başında Serdar Saatçı, 2.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Portekiz ekiplerinden Braga'ya transfer oldu.

20 yaşındaki futbolcu Tivibu Spor'a transfer hikayesini ve Beşiktaş'tan neden ayrıldığını anlattı.

"Beşiktaş'ta asgari ücrete oynuyordum"

Serdar Saatçı Beşiktaş'ta asgari ücret karşılığında oynadığını söyledi. O dönem siyah beyazlılarda kariyerini devam ettirmek istediğini söyleyen 20 yaşındaki stoper, Valerien Ismael'in kendisine kapıları kapattığını söyledi.

Saatçı yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Beşiktaş'ta kampın 2. hazırlık maçıydı. İlk hazırlık maçına da yedek başlamıştım. Oyuna 1-0 mağlupken girmiştim. Oyuna girdikten sonra güzel bir performans göstermiştim ve maçı 2-1 kazanmıştık. İkinci maçta ben ilk 11 oynayacağımı düşünüyordum, çünkü ilk maçta stoperler gerçekten kötü oynamıştı. İlk 11'de olmadığımı öğrenince moralim bozuldu. Valerien Ismael, 72. dakikada beni oyuna aldı. Geç girdiğim için maça tam kendimi veremedim. Oyundan çıktıktan sonra, soyunma odasında gençliğin verdiği ateşle camı kırdım. Sonrasında Ceyhun Kazancı ve Valerien Ismael ile konuştum ama benim uçak biletimi çoktan almışlardı. Saygı duyup İstanbul'a döndüm. Beşiktaş'ta kalmayı gerçekten çok istiyordum, konu kesinlikle para değildi. Ben, Beşiktaş'ta 2 sezon asgari ücrete oynuyordum. Sözleşme görüşmelerinde 'Para istemiyorum, sadece garanti maç istiyorum. Daha çok oynamak istiyorum' demiştim. Onlar da bana sadece 'Valerien Ismael seni takımda istemiyor' dediler. Beni hiçbir zaman Beşiktaş'ın çocuğu gibi hissettirmediler. Çok yalnız kaldım. Bir gün Türkiye'ye dönersem, önceliğim Beşiktaş olur. Ama şahıslar farklı olursa tabii."