Olası bir kupa hezimetinin ardından ligden Avrupa’ya gitmenin hesaplarını yapan siyah-beyazlılar, bu nedenle bugün oynayacakları Hatayspor karşılaşmasına ayrı bir önem veriyor. Kazanarak ilk 5 şansını yukarılara taşımak isteyen siyah-beyazlılar bu nedenle bugünkü karşılaşmaya galibiyet için çıkacak.

Siyah-beyazlı futbolcularla bir toplantı yaparak hedeflerini anlatan Teknik Direktör Serdar Topraktepe, “Hatayspor ligde kalma amacıyla bizim maça büyük önem veriyor. Ancak biz de çok istiyoruz. Kazanıp, ilk 5 içinde olmalıyız. Bu nedenle son derece disiplinli bir futbol ortaya koymamız gerek” diyerek uyarıda bulunduğu ifade edildi.

23 Mayıs Perşembe günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda Trabzonspor ile oynanacak final maçını da akıllarından çıkarmayan Beşiktaş, bir hafta içerisinde Avrupa vizesini almayı amaç edinecek.

MULEKA KADRODA YOK

Hatay maçı öncesinde sakatlıklardan canı yanan Beşiktaş’ta Muleka yer almayacak. Siyah-beyazlı futbolcunun tedavisinin devam ettiği, ancak oynamasının mümkün görünmediği ortaya çıktı. Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde, dedesi vefat eden Semih’i de riske etmek istemeyen Serdar Toprakte-pe’nin, forvette Cenk’e forma vereceği öğrenildi.

Siyah-beyazlı ekipte Al Musrati ve Colley’in de kart cezaları biterken, siyah-beyazlı ekipte Rashica, Colley ve Chamberlain’in de tedbiren bugün forma giymeyeceği öğrenildi.

milliyet