Serdar Kelleci'nin açıklamaları şöyle:

"ORTA SAHA TAMAM AMA..."

"Beşiktaş önümüzdeki senenin bence planlaması da geçti. Doğru bir geçiş gibi gözüküyor şu an itibariyle. Hadziahmetovic, Maxim, o orta saha kurgusunu artık bitirdiler gibi. Belki bir savunma anlamında orayı tutturamadı. Saiss'in bile performansının bazen iniş çıkışlar göstermesi bir soru işareti. Bek anlamında yine Masuaku'nun Rosier'in iniş çıkışlı performansları var. Forvet hattı için de aynı şeyi söyleyemiyoruz. Aboubakar ve Cenk çok iyi duruyor ama kenar oyuncuları açısından soru işsareti. Ghezzal'ın şu an nasıl döneceğini bilmiyoruz."

"ALTYAPI ARTIK KENARA MI İTİLDİ?" 

"Beşiktaş puan olarak geride ama orada tabii yine hep aklıma Sergen Hoca dönemi geliyor. Çünkü çok enteresan bir performansa imza atmıştı Sergen Hoca ve benim için çok farklı bir hoca. Çünkü çok yoklukta iş yaptı. Rıdvan'larla, Serdar Saatçı'larla Ersin'lerle oynadı. Bunu yaptı ve Beşiktaş'ın o genetiğinde de o oyuncularla yola çıkıp başarılara adım atmak var. Sürekliliği Beşiktaş hep öyle sağladı. Yani ondan bir vazgeçme mi var Beşiktaş'ta? Benim için soru işareti biraz bu. Çünkü oraya döndüğü zaman Beşiktaş hep kazandı. Sergen Hoca da çok enteresan bir iş yaptı ama unutuldu. Ekşi hocalar geldi. Orada bir yapılanma oldu ve çok güzel işler yapıldı. Ama orası biraz sanki kenara mı itildi artık?"

"SERGEN HOCAYA BİR MERHABA DENİLMESİ GEREKİYOR..."

"Bu yüzden biraz sanki orası için Sergen Hoca'ya bir merhaba denilmesi gerekiyor bence. Yanlış anlaşılmasın hoca anlamında değil. Şenol Güneş hoca orada zaten oturuyor da Sergen Hoca'dan yine Beşiktaş'ın bence faydalanması gerekiyor bazı konularda. Çünkü Beşiktaş'ı çok iyi bilen bir futbol adamından bahsediyoruz. Çünkü maalesef ayrılıklardan sonra bir daha görüşmemek gibi bir anlayış vardır bizde. Bütün bağlantı kesiliyor. "