İşte Tanrıkulu'nun açıklamaları;

''Oyunun sonucuna bakacak olursak, Mert’in yaptığı hatanın iyi olduğunu düşünüyorum. Hata veya değil çok erken gol yenmesinden dolayı. Eğer ki golü 70-75 de yesen, atacağın gol, aynı Gaziantep deplasmanı gibi anca beraberlik golü olacaktı. Ama bu maçta 1-0 iken Konyaspor, bir ara Beşiktaş’ın savunmasının da kötü oynadığı dakikalarda 3-4 tane gol pozisyonuna girdi. Frikikten bir tane topu direkten döndü, onun dışında kaçan goller oldu. Bu süre zarfında oyun Beşiktaş’ın kazanabileceğini düşündürtürmüyordu. Beşiktaş bir gol atar, ortak olur gibi maç öyle gidiyordu. Hatta maç 5 dakika uzadı, 4 dakika uzatılmıştı, uzatmanın uzatmasında buldu golü. Son atak top ileriye  vurulsa orada maç bitecek. Ama şutu Josef çekti maç golle bitti, bu maçın senaryosu Beşiktaş için iyi oldu. Ama maç çok uzun süre 0-0, gidip Konyaspor savunmayı da dikkatli oynayıp, 1-0 öne geçebilseydi, Beşiktaş için sıkıntı olurdu.

Gerçekleri görmek lazım, 10 puan geriden gelmek zor, Sergen Yalçın zamanında dokuz puanı kapatmıştı Beşiktaş. Beşiktaş’ın bir maçı eksik, bu maçı alırsa yedi puan gibi düşünmek lazım. Yine de yukarısı ile arasını mümkün olduğu kadar kapatmaya devam etmeli. Galatasaray’ın kimse Beşiktaş’ı yendiği haftadan sonra 8 maçlık bir seriyi yakalayacağını düşünmüyordu. Çok zor deplasmanları vardı, hepsini kazandı. Beşiktaş’ta hepsini kazanabilir, seri yakalayabilir, buna bakması lazım. Önemli olan hedef maçlara kadar bütün maçları kazanmaya odaklanmak.

Beşiktaş’ın Weghorst gittikten sonra böyle bir maçı kazanması da çok önemliydi. 
Muleka bence maça iyi başladı ama dağınık devam etti, Redmond yararlı bir oyuncu, kanat forvet dediğin gol atar veya attırır, toplamda 15 gol katkısı vermeyen bir kanat forvet, Muleka da olsa, Redmond da olsa, N’Koudou da olsa bence bir şeyleri eksik yapıyordur. Oraya koyduğun oyuncu santraforun yükünü hafifletir . Yapacağı asistlerle, atacağı gollerle, kazandıracağı penaltı, adam eksiltecek, kırmızı kart göstertecek. Nkodou'nun joker olarak kullanıldığı, şampiyon olduğu sene hep bu hareketleri yapıyordu, ama Redmond o tür bir oyuncu değil.
Hoca Saiss'i orta saha merkezli başlattı, bu tür keskin değişimlere bakmak lazım, Saiss topu orta sahada iyi kullanan bir oyuncu. Kesici olarak iyi, ama savunmada hafif ağır kalma durumu var.