İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları:

TÜRKİYE KUPASI'NI NEDEN DEĞERSİZLEŞTİRİYORUZ?

Dünyanın en kötü stadı olan Olimpiyat Stadı'nda olabilecek en iyi atmosfer vardı. Bu kadar niye değersizleştiriyoruz her şeyi? Real Madrid kapasın o zaman müzesini. Yabancılarda bunu daha iyi anlıyorsun. Fenerbahçe geçen sene Türkiye Kupası'nı kazandığında yabancı hocalar nasıl sevinmişti... Kendi malımızı niye bu kadar değersizleştiriyoruz ki? Şampiyonlar Ligi'nde artık 8 maç var. Türkiye Kupası'nda maçları azaltın. Bunun reytingi olmaz. Bu kupa aşağıdakilere şans vermek için zaten. Büyüğü bir maç kıstırdın yendin, bunun için oynanıyor bu oyun. Diğerlerinin ligi bu, herkese açık. Üçüncü ligden gelen bir takımı Fenerbahçe ve Galatasaray ile aynı gruba koyarsan ne manası var? Şampiyonlar Ligi neden icat edildi? Bunlar elenmesin diye... Bu işi futbolu özümsememiş adamlar yönettiği için, tamamen para odaklı yürüdüğü iççin her şey buraya geliyor.

SERGEN HOCA İÇİN GÜÇLÜ YÖNETİM LAZIM

Beşiktaş, Sergen Hoca'dan uzaklaşmış gibi duruyor ama belli olmaz. Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın'la ikinci görüşmeyi yapacak yöntemi bulamıyor. Yönetim, Sergen Hoca'yla çalışabilecek kadar güçlü hissetmiyor. Sergen hocayla çalışmak için güçlü yönetim olman lazım. Mourinho olmayacak bir şey değil, parayı verirsen olur. Mourinho gibi hocalar için Avrupa Şampiyonası'nın finalini beklemek de iyi bir seçenek. Hangi milli takım boş olacak bilemiyorsun. O yüzden büyük hoca bulmak da kolay olmayabilir."

NURİ ŞAHİN YA FEYENOORD'A YA DA ALMANYA'YA...

"Nuri Şahin, Feyenoord'a gidecek ya da Almanya'da başka bir kulübe gidecek. Nuri Şahin proje hazırsa Türkiye'ye gelmek isteyebilir. Harika stadyum, harika taraftar ve harika bir atmosfer var. Beşiktaş'ta fikir ne, plan ne belli değil. Santos ilk geldiğinde bana iyi fikir gibi gelmişti, sonuçta Santos'un ne olduğu ve ne olacağı belliydi. Santos sezon sonunu bekliyordu ama olmadı. Bence Santos güzel de ayrıldı, herhangi bir sorun çıkarmadı. Beşiktaş'ta artık gerçek bir fikir ve vizyona ihtiyaç var."