TRT Spor canlı yayına katılan Altıntop, "Milli Takım sorumlusuyum. Hocayla devam ediyoruz diyorum. Gerçek bu. Başkan ve sorumlu kişi yönetimdir. Bunun üzerine hala iddialar. Bunun kime ne faydası var?" diyerek, net bir tavır aldı. Zaman zaman tansiyonu yükselen ve masaya elini de vuran Altıntop, Kuntz için çıkartılan dedikoduların 40 yıllık medya oyunları olduğunu belirtti.

"Hoca ekibi 24 saat sağlam bir temel için uğraşıyor"

TRT Spor'a konuşan Altıntop, "Biz bir futbol ülkesiyiz. Futbolu konuşmayı, eleştirmeyi yapmamız gerekir. Bu eleştirileri yaparken hangi anlamda yapıyoruz? Bunu geliştirmek için mi yapıyoruz, dikkat etmek gerek.

Burada artık iletişim araçları artıyor, dijital gelişiyor. Ülkemizde herkes fikrini beyan ediyor. Ama 40 yıl önce medya oyunları da vardı. Bunlara çok fazla yer vermememiz gerekir. Hedef Uluslar Ligi'nde 1. olmaktı.

Değişimin zaman alacağını söylemiştik. 4 maçtan sonra nasıl piyasaya çıkmadıysak, bugün de öz eleştirimizi yapıyoruz. Bunu kabul ediyoruz. Yeni bir başkanımız var. İyi bir yolda olduğumuza inanıyoruz. Devam etmemize rağmen bir mutsuzluk var. Eleştiri olacaktır, bu eleştiri yapıcıysa, Türk futbolunu tüm paydaşlarını kapsıyorsa başımızın üstünde yeri var.

"40 yıl önceki medya oyunlarına lütfen prim vermeyelim"

40 yıl önceki medya oyunlarına lütfen prim vermeyelim. Oyunu hocamız değerlendirecektir. Ama koşmazsanız, ikili mücadeleye girmezseniz, kararlı şekilde futbol oynamazsanız, Faroe Adaları'na da kaybedersiniz, Lüksemburg'la da berabere kalırsınız. Bunlar bizim çocuklarımız, bunlara sahip çıkmamız lazım. Hoca ekibi 24 saat sağlam bir temel için uğraşıyor. Bunun stratejisini hep beraber açıklayacağız.

"Böyle bir oyun ve mağlubiyet kabul edilemez"

Hedeflerimizde Dünya Şampiyonası olmadı, sonraki hedefimiz B grubuna çıkmaktı. Bunu başardık. Böyle bir oyun ve mağlubiyet kabul edilemez. Bunu da kabul ediyoruz. Takıma yeni oyuncular katmaya çalışıyoruz, topla daha çok oynamaya çalışıyoruz. Kötü denilen Lüksemburg maçında da 6-7 gol atabilirdik. Bugün çok kötüydük ama bu takımın iki yüzünü de biliyoruz. Bu takım 2 kere B Ligi'nden C'ye düşmüş. Yeni hocayla olumlu bir ivme yakaladık. Bunu yönetemiyorsak, Milli takım sorumlusu olarak başkanımızla iletişim kurarak, benim sorumlu kişi olarak hocanın arkasındayız diyorum, ben buna saygı göstermenizi istiyorum. Bir iddiaya göre tweet, manşet atıyorlar. Bunun Türk futboluna faydası olur mu?"

"Bugünkü görüntüyü kabul etmiyorum"

Biz gönüllü şekilde dibine inmeye çalışıyoruz. Kulüplerle en büyük kavgam altyapıya önem verin. Galatasaray'ın nizami sahası yok... Bu kadar para dönen yerde temeli atamamışız. Bu ayrı bir konu... Bugünkü gerçeği inkar etmiyorum. Ben milli takım sorumlusu olarak bugünkü görüntüyü kabul etmiyorum. Paydaşların hepsi uyumlu olmazsa, ilerleyemeyiz. Evet, hoca değişir, Ahmet gider Mehmet gelir... Ama futbolun tüm paydaşları uyumlu şekilde hareket etmeli

"O gitsin, bu gitsinle olacak iş değil"

Kuntz'dan önce yaş ortalamamız 28 gibiydi. Kuntz'la beraber kadromuz değişti. Burak Yılmaz'ın bırakması bizim için büyük kayıp. Onun yerini doldurmak zor oldu. Caner'in, Gökhan Gönül'ün bırakması... Biz Ferdi'yi, Salih Özcan'ı kazandırdık. Hakan ön plana çıktı, Cengiz liderlik yapmaya çalışıyor. Merih, Çağlar liderlik yapıyor. Çok değerli kalecilerimiz de var. Ama onların da üstüne koyması ve istikrar yakalaması gerekir. Bizim bu yenilgiden sonra yaptığımız iş değişmeyecek. Biz zaten 24 saat temeli atmaya çalışıyoruz. Kulüplerimize, genç takımlarımıza maddi manevi kaynak oluşturmaya çalışıyoruz. Sektör artık çok büyüdü. Bunu ne kadar yayabilirsek, Türk futbolunu ileriye taşıyacağız. Tribünde oturup, böyle bir maçı izlemek, harbiden acıtıyor. O gitsin, bu gitsinle olacak iş değil. Her alanda üstüne koymamız lazım. Milli takım hani bizimdi? Kötü günde kenetlenme varken, bölmeye çalışmayalım. 1 yıllık süreç geçti. Büyük kapsamlı bir basın toplantısında bunların açıklamasını yapacağız. Kura çekimiyle inşallah güzel bir gruba gireriz. 2023 yılı Türk futbolu için çok önemli bir yıl olacak.

"Biz hocayla devam ediyoruz diyorum"

Burada sorumlu kişi olarak başkanımızla istişaremizden sonra biz devam ediyoruz, kararlıyız diyoruz. Benim bu yorumum, iddiayı kapatır. Biz hocayla devam ediyoruz diyorum. Gerçek bu... Kulağıma bir haber geldi, göreceksiniz hocamız bir haber bekliyor vs. Bunların kime faydası var? Çocukların ne kadar iniş-çıkışlardan geçtiğini görmüyor muyuz? Yunus Akgün evet çok kıymetli ama henüz Avrupa seviyesinde olmadığını görmüyor muyuz?"

"Onlar bizim ağzımızın içine bakıyor"

Merih'le Çağlar olmadığında en güçlü olduğumuz bölgede zorlandığını görmüyor muyuz? Rıdvan'ın kültür ve dil değişimine girdiğini görmüyor muyuz? Onlar bizim ağzımızın içine bakıyor. Büyüklerimiz bana tavsiye verecek diye bekliyor. Haziran'da 4 maçta gol yememek, o 18 gün bana da umut vermişti. Hiç kimse kaytarmadı, kimse tatile gitmek istemedi. 3'ü atmışsınız, 4'ü atmak istiyorsunuz. Bugün yine bir geriye gidiş oldu.

Ciddi, samimi olmazsanız, o ayağınızı ikili mücadeleye sokmazsanız bu oluyor. İlk devre o eksikti. İkinci yarıda biraz hareket geldi. İlk dakikadan beri olması gerekiyor" dedi.

Kaynak: Ajansspor