Kevin Nkoudou'nun Beşiktaş macerası hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Kamerunlu futbolcu 2019-2020 sezonu başında 4.5 milyon euro karşılığında Beşiktaş'a 4 yıllık imza attı. 

4 sezon için 1.6 milyon euro yıllık ücret alan Nkoudou'nun toplam maliyeti 10 milyon 900 bin euroyu buldu. Büyük umutlarla alınan deneyimli kanat oyuncusu, beklentilerin çok altında kaldı. 

Kamerunlu futbolcu bazen saman alevi gibi parladı, bazen yokları oynadı. Kevın Nkoudou sık sık sakatlık nedeniyle takımdan ayrıldı, şans bulduğı anlarda da istikrarı sağlayamadı. 

4 yıl boyunca 8 farklı sakatlık yaşayan 28 yaşındaki futbolcu, 300 günü sakat geçirdi. Sakatlık nedeniyle 57 maçı kaçıran Kamerunlu oyuncu, 107 karşılaşmada siyah beyazlı formayı giydi. 

21 gol atıp 11 de asist yapan Nkoudou'nun performansı teknik direktörleri de tatmin etmedi. Beşiktaş kariyerinde 8 farklı teknik adamla çalışan Kamerunlu oyuncu için Sergen Yalçın "kronik sakat" yorumu yapmıştı. 

Şenol güneş ise Nkoudou'nun 4 yıl boyunca başarı vermediğini söyleyip gelecek sezon için takımda düşünmediğini dile getirdi.  

Duhuliye.com