Duhuliye.com'un okurlarına duyurduğu gelişmeye göre Beşiktaş'ta 3 hoca adayı mevcut. Başkan Arat'ın görüşmeleri sürdürdüğü bir yabancı hocanın yanı sıra Beşiktaş'ın listesinde 2 de yerli teknik direktör bulunuyor, Nuri Şahin ve Sergen Yalçın...

Süper Lig, Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonluklarıyla, alınabilecek 3 şampiyonluğu da kazandıktan kısa bir süre sonra Beşiktaş'tan ayrılan Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın her teknik direktör arayışında doğal aday olarak gündeme geliyor. Sergen Yalçın'ın ismi Valerien Ismael ve Şenol Güneş'in ayrılışları sonrası olduğu gibi, Fernando Santos'un gönderilmesi sonrasında da Beşiktaş'ın gündemine geldi.

Hasan Arat ve yönetim kurulunun göreve gelmesinin ardından, Rıza Çalımbay'ın ayrılığı sonrası, Fernando Santos öncesi de yine Sergen Yalçın ismi geçmiş, deneyimli teknik adam kendisiyle birlikte görüşülen Van Bronckhorst ile ilgili bir karar alınıncaya kadar Beşiktaş'tan haber beklemiş, bir sürelik bekleyişin ardından Antalyaspor'a imza atmıştı. Bronckhorst ile yaptığı görüşmelerde aşama kaydedemeyen Beşiktaş yönetimi böylece Sergen Yalçın'dan da olmuş, takımı Fernando Santos'a emanet etmek durumunda kalmıştı.

Bugünlerde adı yeniden Beşiktaş ile anılan Sergen Yalçın, yine Beşiktaş yönetiminin başka hocalarla yaptığı görüşmelere takıldı. Masada ilk olarak başkan Hasan Arat'ın görüşmeleri sürdürdüğü yabancı teknik direktör, daha sonrasında ise sportif direktörlük için düşünülen Devin Özek ile birlikte; Özek'in favorisi, Beşiktaş'ta bir dönem görev yapmış Edin Terzic'in yardımcısı, eski milli futbolcu Nuri Şahin bulunuyor.

Giovanni Van Bronckhorst görüşmeleri sürecinde Beşiktaş'tan bir noktaya kadar haber bekleyip sonrasında "plase" olmayı kabul etmeyerek Antalyaspor'la anlaşan Sergen Yalçın yine "plase" konumunda. Daha önce Sergen Yalçın'ı bekletmenin bedelini Santos ile ödeyen Beşiktaş yönetimi, Yalçın'la temasları bu kez daha sıcak tutsa da, yabancı hoca ve Nuri Şahin'le anlaşılamaması durumunda Sergen Yalçın'ın cevabının ne olacağı da merak konusu.

Beşiktaş yönetimi Sergen Yalçın'ın daha önceki tavrını tekrarlama ihtimaline karşılık, yabancı hocayla anlaşılamazsa Nuri Şahin'le anlaşıp iki alternatiften birini tercih etmek istiyor. Sportif direktörün Devin Özek olması halinde takımın başına Nuri Şahin'in getirilmesi ihtimali bulunuyor.

Daha önce plase olmayı kabul etmeyen Sergen Yalçın'ın, Beşiktaş'taki bu teknik direktör gündemine karşılık nasıl bir hamle yapacağı ise merak konusu.

Duhuliye.com ÖZEL HABER