Trabzonspor son günlerde birbiri ardına gelen istifalarla sarsıldı. Önce Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu görevi bıraktığını açıkladı. Trabzonspor'da kongre kararı alınırken bir istifa haberi daha geldi. Trabzonspor ile şampiyonluk sevinci yaşayan Abdullah Avcı bordo mavililer ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Abdullah Avcı ile yollarını ayıran ve teknik direktör arayışına giren Trabzonspor ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Beşiktaş'ı şampiyon yapan Sergen Yalçın'ın bordo mavili ekibin başına geçeceği öne sürüldü.

SERGEN YALÇIN'IN CEVABI

tv100.com spor editörü Mehmet Batuhan Ağır, ünlü teknik direktör Sergen Yalçın'a bu iddiayı sordu. Ağır, "Hocam Trabzonspor ile isminiz geçiyor. Neler söylemek istersiniz?" sorusuna Sergen Yalçın, "Henüz bir teklif almadım" dedi.

TRABZON'A SICAK BAKAR MI?

Ağır'ın, "Peki teklif gelirse Trabzonspor'a sıcak bakar mısınız" sorusu üzerine Yalçın, sözlerini tekrarlayarak "Henüz teklif almadım" yanıtını verdi.

Beşiktaş ile Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda zafere ulaştıktan sonra diğer sezon beklentileri karşılayamayan Sergen Yalçın, istifa edip dinlenmeye çekildiğini duyurmuştu.

Yalçın, bu süreçte Katar'dan ve Süper Lig'den birçok teklif aldığını da açıklamıştı. Ayrıca başarılı çalıştırıcı, futbolculuk döneminde 2000-2001 sezonunda Trabzonspor forması giymişti.
 

Kaynak: Sporx