İşte Kolot'un açıklamaları:

"Şenol Güneş Beşiktaş’ın doktoru mu, ilacı mı göreceğiz. Şenol Güneş uğraşacak, transfer isteyecek, istediği transfer olacak mı? Ocak ayında olacak en zor şey. Sol ve sağ beki değiştirmek istiyor. Onlar hemen küstü, takımda bir kırılganlık var.

Şenol Güneş yapabileceğini muhakkak yapacak, Trabzon’dan sonra adam Beşiktaşlıyım diyor zaten. Şenol Güneş’i Sebatspor’dan beri bilirim, amcam başkandı ve Şenol Güneş’i Trabzonspor’da forma giyemediği için alıp Sebatspor’a getirdi. 

Trabzon’da istediği şampiyonluğu alamadı, Türk milli takımında 2002’de büyük başarıya ulaştı ama bu sefer de imajıyla, saçı başıyla uğraşıldı. Beşiktaş’ta iki sene şampiyonlukla bunu kırdı. Şimdi ne yapacak? İşi çok zor. 

Valerien Ismael’den kalan sistem nasıl değişecek? O en büyük problem... Hep uzun top olmadı işte onun için hemen dedi ki sağ ve sol bek değişmeli. Gökhan Gönül - Caner Erkin gibi sağ ve sol bek istiyor veya Adriano gibi…

Onun gibi oyuncu nereden bulunacak bilmiyorum, ileri uçta bir problem yok. Beşiktaş’ta en büyük problem futbolculara yönelik bir takım olmak oldu. Futbolcular Sergen’i gönderdi, Valerien Ismael de aynısını yaşadı, Şenol Güneş aynısını yaşar mı bilmem ama sağ ve sol bek dedi, hemen sakat oldular. Bu problemi hemen çözmeli, yönetim müdahale etmeli. Beşiktaş'ta futbolcular kimin gitmesini istiyorsa o gidiyor.

Duhuliye.com