Süper Lig ekibi Beşiktaş'nı eski teknik direktörü ve eski futbolcusu Vincent Aboubakar arasında yaşanan diyalog tekrardan gündeme geldi. İşte Sergen Yalçın'ın anlatımı ve yaşanan olay...

''Vincent Aboubakar vuruldu sandım''

Sergen Yalçın, Vincent Aboubakar ile yaşadığı anları şu şekilde anlattı: ''Sivas'a maça gidiyoruz. Aboubakar sakattı. Takımdaki oyuncular Aboubakar'a baskı yaptı. ''Oyna oyna'' dediler. Aboubakar, baskılara dayanamadı ve ''Tamam ben oynayacağım kendimi riske atacağım'' dedi. Sivas'ta maç başladı Aboubakar, saha içinde pozisyonlara girmiyor. Karşılaşma 44. dakikaya geldi. Ayağını tuttu. Dedim ne oldu vuruldu mu? Gelirsin sakatlandım dersin, zaten bitmesine bir dakika var. İçeride konuşuruz ve devreye çıkmazsın. Kendi kendime dedim herhalde vuruldu bu, tribünden ateş ettiler bakın bir dedim. O sırada kameralar da beni çekiyor. Güleceğim ama gülemiyorum.'' dedi.

Aboubakar, Sergen Yalçın hakkında ne demişti?

Sergen Yalçın'ın nasıl biri olduğu sorusuna cevap veren golcü oyuncu Aboubakar, “Onu futbolcuyken izlememiştim ve çok fazla tanımıyordum ama güzel bir gelenek başlatıyor. Beşiktaş’ta oynamış, ismini bırakmış ve şu an da teknik direktörlük yapıyor. Bu geleneğin devam etmesi lazım. Sergen Yalçın gibi arkanızda iyi bir isim bırakıp, efsane olmak ve saygı kazanmak önemli” demişti.

''Allah onu korumaya devam etsin''

Aboubakar, Sergen Yalçın hakkında şu şeikde sözlerine devam etti: “Oyuncuların ne kadar katkı vermek istedikleri çok önemli. Bu hislerimizi, kazanmayı ne kadar istediğimizi kontrol edebilirsek fark yaratabiliriz. Necip Uysal gibi karakterli oyuncular her zaman çok önemlidir. Çok özel bir futbolcu. Allah onu korumaya devam etsin”

Beşiktaş'ın transfer listesinde

Süper Lig ekibi Beşiktaş'ta Hollandalı oyuncu Wout Weghosrt'un takımdan ayrılması gündeme geldikten sonra Aboubakar ismi tekrar yazıldı. İddilara göre Beşiktaş yönetimi, 30 yaşındaki santrfora 2.5 yıllık kontrat önerdiği belirtildi.

''Beşiktaş'a sıcak bakıyor''

A Spor'un haberine göre Beşiktaş, daha önce 2 ayrı dönemde Siyah-Beyazlı formayı giyen Vincent Aboubakar'a teklifte bulundu. Aboubakar'ın Beşiktaş'a sıcak baktığı ifade edildi.

Fenerbahçe'nin de gündeminde

Bir diğer Süper Lig ekibi Fenerbahçe, golcü oyuncu Aboubakar'ı kadrosuna katmak için girişimlere bşaladığı iddia edildi. Sezon başında takıma transfer edilen ve yaşadığı sakatlık sonrası forma şansı bulmayan Pedro'nun yerine kadroya düşünülen Aboubakar'ın geçen sezondan bu yana listede olduğu ifade edildi.

Kaynak: Ajansspor