Derbi galibiyeti ile moral bulan Beşiktaş, galibiyet serisini kesintiye uğratmak istemiyor. Lige tutunmaya çalışan Giresunspor’u konuk edecek olan Siyah-Beyazlılar’da eksikler var. Cezalı Welinton, sakat Talha.

Resmî olmasa da uygulamada yol ayrımı yapılan Dele Alli ve N’Koudou kadroda yer alamayacaklar. Teknik ekibin fiziki yeterlilik görmediği Atiba’nın da oynaması beklenmiyor. Kartal’ın hücum bölgesi formda.

Her ne kadar Ghezzal, eski günlerini aratsa da Redmond açığı kapatıyor. Cenk, sol açık gibi görev yapsa da goller atıp, attırıyor. Merkez orta alan ile her iki bekler atağa çıkıp forvet hattına destek oluyorlar. Bu organizasyon direkt tabelaya yansıyor. Yüksek kaliteli ayakları durdurmak Karadeniz temsilcisi için de büyük sıkıntı olacak boyutta.

Gedson’a transfer freni

Portekizli oyuncu İtalyan ve İngiliz kulüplerinin takibinde. Transfer ciddi. Her iki önemli ligin spor medyasına yansımış durumda. Doğal olarak yıldız oyuncu ile de temas kurulmuş. Her ne kadar sözleşmesi devam ediyor olsa da özellikle Premier Lig’e çok sıcak. Malum Avrupa’da bu işler erken başlıyor. Planlı yapılıyor. Hâl böyle olunca da Gedson motivasyon kaybı yaşıyor. Takımın yükünü çeken genç oyuncunun bu durumu; hem kendisi hem de takım üstünde olumsuzluk yaratıyor.

Aboubakar farkı

Beşiktaş; kadro, fizik, moral motivasyon olarak evinde favori. Ancak hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor. Rakip sürpriz puan peşinde olacak. Giresun için bir puan, aslında bundan çok daha ötesi. Güneş hafta boyunca ekibini uyardı. Nasıl olsa kazanırız düşüncesi ile sahaya çıkılmaması konusunda elinden geleni yaptı. Maç taktiğine gelince. Derbi tarifesi sürecek. Aboubakar daha fazla topla buluşturulacak. Tam saha pres. Yüksek mücadele gücü. Yardımlaşma. Şut ve takım savunması öne çıkarılacak.

Orhan YILDIRIM / Fanatik