Seyircisiz oynama tartışıldı iddiası

Ajansspor olarak elde ettiğimiz bilgilere göre Kulüpler Birliği ve TFF'nin gündeminde lig maçlarının seyircisiz oynanması durumu yok. Maçlar seyircili oynanmaya devam edecek. Süper Lig'in bundan sonrasında seyircisiz oynanabileceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. TFF'nin bu konuyu düşündüğü yönünde haberler çıkmıştı.

İki başkan bunu doğruladı

İki Süper Lig takımının başkanı da bu durumu doğruladı. Kulüp takımlarının olaydan sonra attıkları paylaşımların talimat üzerine gelmediklerini belirttiler.

Kulüpler Birliği açıklama yayınladı

Kulüpler Birliği de, stadyumlardaki tazhüratlardan sonra "Tüm renklerimizle, var gücümüzle" başlığıyla bir açıklama yayınladı. "Spor kulüpleri siyasi kurumlar olmadıkları gibi siyasi tartışmaların parçası da değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spor dışında herhangi bir alandaki tartışmanın parçası haline getirilmek istemiyoruz. Futbolseverler açısından da stadyumlar dil, din, ırk, siyasi görüş ayrımının yapılmadığı; birlik, beraberlik, kardeşlik dayanışma ve yardımlaşma gücünün ortaya koyulacağı alanlar olmalıdır." denilen açıklamayı Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Başakşehir kendi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kaynak: Ajansspor