Büyükekşi'den Beşiktaş'a puan tepkisi

Büyükekşi, Beşiktaş'ı kastederek, "Bir takımımız çıkıp, 'Diğer takımlar 6 puan almış, ben 1 puan aldım. Hepsini iptal edin.' diyor. Bu akla zarar bir şey. Bir mantığı yok. Şu anda öyle bir karar alsak bile şampiyon yine başka bir takımdı. Bununla ilgili bıkmadan usanmadan başkanı, başkan yardımcıları, yöneticileri, daha sonra teknik direktörünün her gün bir açıklama yapması ne kadar doğru' Bununla ilgili, 'Hukuksuz ve adaletsiz' demek ligin marka değerine zarar veriyor. Bütün kulüplerimizin buna karşı çıkması lazım" dedi.

Büyükekşi konuştu, Ateş "Baylokçu" tweeti attı

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ateş, ise Büyükekşi'nin katıldığı programdan sonra; saat 23.20'de sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "BAYLOKÇU yeteneksiz; Beşiktaş 5 puan istemedi, sadece bir şey istedi; Vicdanlı, ahlaklı ve adaletli bir karar almanızı istemişti.. Unuttuğumuz şey bu saydıklarımızın hiçbirinin sizlerde olmadığı..."

FETÖ'cülerin kullandığı mobil aplikasyon

Seyit Ateş'in kullandığı "Baylokçu" (İngilizce yazımı Bylock) ifadesi, bilindiği üzere, terör örgütü FETÖ üyelerinin kendi aralarında iletişim kurmak için kullandıkları bir mobil aplikasyon. Ateş, paylaşımında kimi kast ettiğini açık şekilde dile getirmedi. Ancak, benzer paylaşımları önceki günlerde de yaptı.

Seyit Ateş, uzun süredir "Baylokçu" diyor

Ateş, 13 Nisan 2023'te "Telefonuna sahip çıkamamış, baylookçu yeteneksizi gönderinceye kadar mücadeleye devam... #Beşiktaş" tweetini attı. 2 Mayıs'ta depremzede takımların puanlarının silinmesi halinde Beşiktaş'ın lider olduğu puan tablosunu paylaşan Ateş, "Baylokçunun adalet terazisi doğru tartsaydı; şimdi tablo böyle olacaktı.." dedi. Seyit Ateş, bir gün sonra da "FETÖ’nun sizi defalarca şampiyon yaptığını inkar edersiniz ama, RİVA’daki yeteneksiz BAYLOKÇU’nun yanından da hiç ayrılmazsınız...." paylaşımını yaptı.

"Baylokçunun elemanları ceza yağdırmışlar"

Ateş, baylokçu ifadesiyle 4 Mayıs'ta da iki paylaşım yaptı: "BAYLOKÇUNUN elamanları ceza yağdırmışlar...", "Baylokçu yeteneksiz; Beşiktaş camiası kabusun olacak...." Ateş, 10 Mayıs'ta "Baylokçu yeteneksiz ve elemanları ERZURUM SPORU’da harcamışlar..." mesajını paylaşırken, 23 Mayıs'ta da "Ey BAYLOKÇU yeteneksiz; lig ne şekilde biterse bitsin, vicdanlarımızda tescil edilmeyecektir...." dedi.

"Baylokçu yeteneksizin yönettiği kuruluşlar"

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ateş, 27 Mayıs'ta ise Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) siyah beyazlılara kestiği cezalardan sonra yine tepki göstererek şu tweet'i attı: "BAYLOKÇU yeteneksizin yönettiği bütün kurum ve kuruluşların Beşiktaş ve Beşiktaş mensupları ile ilgili verdiği cezalar hukuksuzdur ve vicdanlarımızda yok hükmündedir..."

Samsunspor Başkanı Yıldırım'ın açıklaması

Seyit Ateş, 30 Mayıs'ta depremze takımların puanlarının hesaba katılmaması konusunda Beşiktaş'ı desteklediğini açıklayan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın açıklamasını alıntılayarak, "Akıl ve vicdan sahiplerinin görüşü...BAYLOKÇU yeteneksiz ve şurekası; hepiniz kirlisiniz..." dedi.

Gazeteci Işık, Büyükekşi'ye Bylock'u sordu

Seyit Ateş, paylaşımlarında kime "Baylokçu" dediğini açık açık yazmadı. Ancak bilindiği üzere geçen yıl TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin telefonunda Bylock çıktığına dair iddiaların yer aldığı haberler medyaya yansımıştı. Büyükekşi de TV100'de Candaş Tolga Işık'ın programında bu konuya dair soruları yanıtlamıştı. İşte Bylock soruları ve Büyükekşi'nin yanıtları:

Büyükekşi'den Bylock iddiasına cevap

-Işık: Biliyorsunuz, bu Mor Beyin diye telefonlarına istemsiz olarak Bylock yüklenen birtakım insanlar var. Mor Beyin diye bir liste olduğu ortaya çıktı bu terörle mücadele sürecinde. Sizin de isminizin ve telefon numaranızın bu Mor Beyin listesinde olduğunu yazdı. Bu doğru mu?


-Büyükekşi: Yok olmayabilir. Çünkü benim iki tane telefonum var, bir tanesi özel kalemdeydi onunla ilgili olabilir ama onun dışında herhangi bir şey yok


-Işık: Yani sizin kendi telefonunuz istemsiz olarak Bylock yüklenen telefonlar listesinde yok muydu?
-Büyükekşi: Şimdi benim iki tane telefonum vardı. Bir telefonum özel kalemdeydi. Onda vardı ama öyle bir şey olsa zaten ben o kurumlarda görev yapmaya devam edemezdim herhangi bir soruşturma, herhangi bir şey yapılmadı.


Büyükekşi'nin FETÖ üyesi olmaktan yargılanan kardeşi Aykut Büyükekşi, FETÖ üyesi olmak iddiasıyla 3 yıl boyunca yargılandığı davada geçen Nisan'da beraat etmişti.

Beşiktaş, TFF'yi UEFA'ya şikâyet etti!

Beşiktaş yönetimi, deprem nedeniyle Süper Lig'den çekilme kararı alan Gaziantep FK ve Atakaş Hatayspor'un tüm maçlarının yok sayılmasını talep ederken, TFF bunu talebi reddetti. Federasyon, iki takımın oynadığı maçları geçerli sayarken kalan maçlarda da tüm rakiplerine hükmen 3-0'lık galibiyetler yazdı. Siyah beyazlı yönetim bu durumda ezeli rakibi Galatasaray'ın kendilerinden daha az deplaman oynayarak ligi tamamlayacağı ve bunun da adil olmadığını dile getirdi. Beşiktaş, ayrıca TFF kararına dair UEFA'dan da görüş talep etti.

ajansspor