Öncelikle Kovid-19 testi pozitif çıkan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım bir an önce kendisini yine takımın başında görürüz. Dünkü farklı galibiyet en çok onu sevindirmiştir

Beşiktaş, yeni sezonu Trabzonspor önünde, deplasmanda önemli bir maç ile açtı. Yeni transferlerin Trabzonspor maçındaki  performansları, sosyal medyada Beşiktaş  taraftarının beğenisini topladı ve övgü dolu satırlarla paylaşıldı. 

Sezona deplasmanda önemli rakibini yenerek,  galibiyetiyle başlamak Beşiktaş adına çok önemliydi. Beşiktaş maç boyunca rakibine  pozisyon vermedi, yenilen  gol bile pozisyon değil, pozisyon hatası sonucu oldu.  

Oğuzhan için  yeni transfer ifadesini kullanmaya dilim varmıyor. Yuvaya dönen Oğuzhan, sakatlanıp çıkana kadar orta sahada maç eksiğine rağmen  fena değildi.

21 takımlı lig ve Avrupa macerasında Sergen Yalçın geniş bir oyuncu havuzuna ihtiyacı var, hafta içinde yapılacak transferleri   her an oynayacakmış gibi hazır tutmak zorunda.  

Sezonun bu ilk resmi sınavından benim anladığım en önemli şey; Sergen Yalçın'ın  tempolu, topu hızlıca rakip alana taşıyan bir oyun kurgusunu hedeflediğidir.  

Takımın geçen yıla göre daha işbirlikçi olan olumlu görüntüsünün de alınan galibiyet kadar ilerisi için ümit verdiğini söyleyebiliriz.

 Fenerbahçe maçında Arda Kardeşler'in Fenerbahçe lehine verdiği ikinci penaltıyı Fenerbahçe aleyhine de çalabilir mi?  Belli ki biz bu tiyatroyu daha çok göreceğiz, belli ki şimdiden tüm sezonu her hafta hakemlerle konuşarak geçireceğiz.

Beşiktaş, forvet hattına önemli bir transfer yaparsa (Önemli derken, yüksek paralarla transfer edilmiş ama sonuç vermeyen yıldız transferden bahsetmiyorum. Beşiktaş’ın o bölgede beklediği görevi yerine getirecek ve hak ettiği ücreti alan ve karşılığını veren forvet transferden bahsediyorum) lig adına çok önemli işlerin altına imzasını atar.