Gökmen Özcan'ın elde ettiği istihbaratlardan öne çıkanlar şöyle: 

"FORMA REKABETİ İSTİYORUM" 

Ersin Destanoğlu konusuyla alakalı olarak hem Beşiktaş Kulübü yetkilileriyle hem de Ersin'in menajer tarafıyla konuştum. İ
ki taraf da ortak olarak şunu söylüyor: Valerien İsmael, Emre Bilgin'in çıkışını çok takdir ediyor. Özellikle geriden oyun kurma konusunda Emre'yi Ersin'den biraz daha önde görüyor. Ayrıca, Emre de iyi bir hazırlık kampı geçirdiği için, iyi bir süreç içerisinde olduğu için burada bir forma rekabeti yaratmayı düşünüyor. Emre'yi bu yüzden değerlendiriyor ve 11'de oynatıyor. 

Ismael Hoca Ankaragücü maçı öncesinde Ersin'le bir görüşme yaptı. Ve şunu söyledi... ''Sen iyi bir kalecisin, başarılı bir kalecisin, yetenekli bir kalecisin. Ama burada ben bir forma rekabeti yaratmak istiyorum. Bu yüzden Emre de bu sezon birkaç karşılaşmada da olsa forma giyecek. Ve sezon içerisinde duruma göre bakacağız. O da forma giyecek.''
Yani normal şartlarda kadro oluştururken biz hep Ersin'i 1 numaraya yazar, onun üstüne kadro kurardık Ama burada bu sezon böyle olmayacak. 

ERSİN KONTRATINI UZATMIŞ OLSAYDI...
Bilindiği üzere, Beşiktaş'ta özellikle bu yönetim gençlerin önünü çok açıyor. Zaten baktığımızda  bu sezon diğer genç oyunculara gelen teklifin benzeri bir teklif gelseydi, yönetim Ersin'i de gönderecekti. 
Hatta ben şöyle de düşünüyorum. Bu sezon belki de Valerien Ismael, Ersin eğer kontratını uzatmış olsaydı Emre Bilgin'i direkt ilk maçtan 11 oynatacaktı. Bunun da sebebi şu. Ersin birinci kaleci olarak yine oynasın. Transfer sezonu içerisinde ön planda olduğunu göstersin. Talipli olan, ilgili olan kulüpler oyuncunun burada hala vitrinde, en önde olduğunu görsün. Buna göre bir teklif yapsın. Biz oyuncunun önünü açalım. Beşiktaş yönetiminin böyle bir planı vardı. 

Ne zaman ki transfer dönemi bitmeye yaklaştı; ondan sonrasında kale Emre Bilgin'e geçti. Aslında olay bundan ibaret. Yani normal şartlarda Ersin'in sezon başında, hazırlık kampı dönemindeki performansına baktığımızda, geçen sezondaki görüntüsünden geride olduğunu görüyoruz. 

EMRE GERİDEN DAHA İYİ OYUN KURUYOR
Ben Emre'yi idmanlarda takip ettiğimde-ki zaten uzun yıllardır, genç takımlardan beri takip ediyorum Emre'yi- ivmesi yukarı doğru bir görüntü çizmişti. Ayrıca her iki kaleciyi de eğiten antrenörlerle görüştüğümüzde herkes şunu söylüyor. Emre daha soğukkanlı. Emre ayaklarını daha iyi kullanıyor. Emre geriden daha iyi top gönderiyor ve oyun kuruyor. 

ISMAEL DE BUNU GÖRÜYOR 
Tabi ki Ersin şu anda daha önde. Emre'ye göre daha tecrübeli. Ama Emre'nin potansiyeli de Ersin'i geride bırakabilecek durumda. Gelecek için söylüyorlar bunu. Valerien Ismael Hoca da bunu görüyor. Ersin tabi ki ilerleyen maçlarda forma giyecektir.

3 YILLIKTAN 5 YILLIĞA
Sözleşme uzatma konusuna dair ise, Ersin cephesiyle de Beşiktaş yönetimi cephesiyle de konuştuğumuzda Ceyhun Kazancı'yla konuştuğumda da herkes şunu söylüyor. Ersin Destanoğlu ve Beşiktaş yönetiminin yapmış olduğu görüşmelerde, orta noktada buluşulmaya çok yakın... Hatta buluşuldu bile diyebiliriz.

Normal şartlarda transfer dönemi öncesinde üç yıllık bir kontrat konuşulurken şu anda beş yıllık bir kontrat konusunda taraflar büyük ölçüde anlaştı. Maddi konularda da bir problem yok. Burada iki taraf oturacak ve imzayı atacak. Başkan da onaylayacak. Ardından resmi olarak duyurulacak.