Şenol hoca için takım oyununun olmazsa olmazları vardır. Bunlardan birisi oyunun akıcılığıdır. Pasın kısa veya uzun olmasından daha belirleyici olan progresif yani takım oyunu kalitesini geliştirecek cinsten olmasıdır. Skoru 3- 0’a getiren golde “O pas”tan iki tane birden gördük.

Gedson, asistin asistini yaparken Şenol Güneş’in istediği yerdeydi. Daha önce çok çalışkan, güçlü ve zeki olmasına rağmen tabelaya gol asist katkısı o özelliklerine oranla düşük kalan Portekizli orta saha, Şenol Güneş tedrisatında ofansif açıdan da gelişmeye devam ediyor.

Şenol Güneş oyunculara neler yapabileceklerini çok net anlatabilen bir hoca. Yoksa Valerien Ismael döneminde bizzat gördüğümüz gibi başka bir santrforla beraber Cenk’i direkt santrfor mevkisinde oynatmadan bu kadar verimli kullanabilmek her teknik direktörün harcı değil.

Cenk’in, Şenol Güneş tedrisatında Everton’a ne kadar yüksek bir bonservis bedeliyle gittiğini unutmayalım. O yüzden Beşiktaş yönetimi ne yapıp yapıp Gedson’u minimum bir yıl daha Şenol Güneş yönetiminde tutmalı.

Gedson fazlasını kazandırır

Son haftalardaki tabelaya da katkısını hesaplarsak Gedson böyle devam ederse Beşiktaş’a bir yıl içinde hem çok daha fazla puan kazandırır hem de minimum bir yıl sonra gerekirse çok daha yüksek bonservis bedeli kazandırır.

Aboubakar’sız Beşiktaş yazısı olur mu, tabii ki olmaz! Özel ve farklı yetenekleri yanı sıra takım arkadaşlarıyla uyumu, ilişkisi de Şenol Güneş’in ilk döndüğü gün Aboubakar’a neden öyle sıkı sıkı sarıldığını daha iyi anlayabiliriz. Son maçtan sonra nerelere ne tip oyuncular alınmalı konusunda naçizane görüşlerimi paylaşacağım.

Yeter ki yönetim Cenk Tosun Everton’a giderkenki Şenol hocanın ona bakış anıyla, Aboubakar döndüğündeki Şenol Güneş anının ne kadar belirleyici olduğunu anlasın!

Ali ECE / Fanatik