Önder Özen;

"Cenk Tosun ve Rebic çok farklı iki profil, iki oyuncu. Cenk kendine her şekilde yer bulur, daha öndedir çünkü bu bir sayı oyunu daha çok sayı yapan daha çok ihtiyaçtır. 

Rebic'te kendisine yer bulabilir ve aynı zamanda Ghezzal içinde bir alternatif olabilir. Rebic'in çok parlak üç sezonu var. Biri 2016-2017 Frankfurt dönemi diğer ikisi de Frankfurt'taki son iki sezonu, birisi kupayı aldıkları sezon diğeri ondan bir sezon öncesi. 

Şimdi asıl soru hangi Rebic?

Milan'da gördüğümüz Rebic mi yoksa Frankfurt'ta gördüğümüz Rebic mi? ikisi arasında büyük fark var. Milan'ın oynadığı oyun daha rakip kaleye yakın oyunları. 

Frankfurt'ta Niko Kovac döneminde yani ilk parladığı dönemde oynadığı oyun, savunmadan hücuma, hücumdan savunmaya çabun reaksiyon veren bir ekibin oynadığı oyun. O oyunla çok büyük fark yaratmıştı. Frankfurt safları sıklaştırmış, her bölgede daha yoğunlaşabilen çok gelen bir ekip idi. Bu ekip beraber büyüdü olgunlaştı. Avrupa'da uçtukları sezonlar başladı.

Şimdi Beşiktaş'ta Milan'ın oynadığı oyuna benzer bir şey daha rakip yarı alanda, daha dar alanlar bir oyun adaptasyonu gerekecek. 

Cenk'i %100 yedekler, Ghezzal'i evet onu da yedekler. Sağlık durumundan emin değilim bilmiyorum. Geçmişte çok çok beğendiğim bir oyuncuydu Frankfurt döneminde ama Milan'da harika bir sezon geçirmediğini söyleyebilirim. Ligde ve Avrupa'da beklenenden daha az katkı yaptığını söyleyebilirim."