Müslüm Gülhan'ın açıklamaları şöyle:

"GÜNEŞ'İN KREDİSİ FAZLA"

"BJK-GS derbisinin en önemli ayrıntısı mevcut koşulların her iki kulüp açısından farklılık içermesidir. Beşiktaş maçı kaybetse kimse bir sorun çıkarmaz çünkü neredeyse 1,5 yıldır planı hazırlanan hoca değişimi sonunda bu hafta gerçekleşmişti. Şenol Güneş talep edilerek getirilen ve çiçeklerle karşılanan  hoca konumunda olduğu için kredisi oldukça fazla. Okan Buruk için tehlike hala devam ediyor. Sezon başından beri kadro ve taktiksel bütünlüğü oluşturamamasından dolayı sıkıntılı süreç yaşamasına neden oluyor ve kaybetmesi durumunda ciddi tartışma konusu olur."

"SİSTEM DEĞİL OYUNCU ÜZERİNDEN SONUCA GİDECEK"

"Güneş, Ümraniye maçındaki yönettiği oyun için bir şey söylemek mümkün değil. Ama görünen o ki sistem değil de oyuncu üzerinden sonuca gideceği kesin. Avrupa Şampiyonası’ndaki ciddi başarısızlıktan sonra eski yöntemi kullanacağı belli oldu. Cenk ile başlaması bunun en belirgin özelliği. Umut'u da bir şekilde yetiştirecek sanırım. Roiser ve Masuaku oyundan çıkmaları isteklerimi karşılama konusunda bir yaptırım görünse de olası başarısızlıkta çok rahat bu ikiliyi kurban edeceğini de belirtmiş oldu. Umut ve Tayfun onun için yönetebilir oyuncular."

"ORTA SAHA ÜÇLÜSÜNÜ BOZMAZ"

"GS'nin almaktan başka çaresi olmayan bir maç. Beraberlik her iki takıma aynı etkiyi göstermez sanırım. Güneş artık orta alan üçlüsünü bozmaz sanırım. Ama Cenk ve Weghorst aynı anda oynayacağı için ikinci bölgede set savunması yapıp topu kısa sürede kutuya taşıyarak iki santrafor topla buluşturması gerek. Taşıyıcı anlamında N’Koudou kullanılması mantıklı olabilir. Eğer birinci bölgeye yaslanırsa öndeki iki oyuncudan performans alamıyacağı gibi özellikle Talha'nın hata payı yüksek oyunu ve pozisyon alma hataları yüzünden sorun yaşanabilir. "

"ERSİN'İ KESMESİNİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

"Güneş'in gelip Ersen'i direk kesmesini anlamak mümkün değil. Takımı şampiyon yapmış altyapıdan yetişmiş bir değer için bu kadar keskin davranması yönetsel bir tavır sanıyorum. Mert kalede hâlâ soru işareti. Mata, Mertens, Icardi, Oliver üçüncü bölge için çok tehlikeli oyuncular. Kaleden uzak tutmak için ikinci bölge set savunmada yapmak gerek. Çünkü GS bir taktik şablonu ile oynamıyor. BJK'nin topa sahip oranının yüksek olması bu oyuncuların topsuz oyundaki koşu mesafelerinin artması yüzünden oyundan düşürebilir. Zaten kondisyon yetersizliği GS için sorunken bu önemli bir ayrıntı."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ