Derbide iki puan bırakan Kartal, zirve tırmanışını sürdürmek istiyor. Salih’in dışında eksik bulunmayan Ismael’in ekibi, Giresunspor’u ezberledi. Zorlu Karadeniz deplasmanına hazır olan Siyah-Beyazlı takımda kimsenin aklından üç puan dışında bir sonuç geçmiyor.

Valerien Ismael’in oyuncu tercihi ve hamleleri eleştirildi hep. Bunlara bir de açık ve hücuma dayalı futboldan uzaklaşma eklendi. Oysa ligin en etkili atak oyuncularına sahip.

Kanatları, merkez orta alanı, forveti ve geriden destek olan savunma hattı ile tam bir hücum futbolu takımı. Ismael’in, gereksiz yere ekibini geri çekmesi, ‘el freni’ etkisi yaratıyor!.

Bu akşamki maçta, cesaret ile rakibin üstüne gidip gol ararsa, rahat bulur. Skoru koruma yerine hız kesmeden devam ederse de farklı kazanıp döner.

Şeytan üçgeni!

Weghorst, Alli ve Ghezzal için ‘şeytan üçgeni’ benzetmesi yapılıyor. Sakatlıklar yüzünden bir arada fazla oynama şansı bulamadılar. İlk 11 olmasa da ilerleyen dakikalarda mutlaka yeniden o imkan olacak. Cenk de hazır kıta. Gole hasret kalan Milli yıldız, yeniden dönüş yaptığı takımına skor ve puan katkısı vermek için bekliyor.

Kaynak: Fanatik