Şampiyonluk yarışına ortak olmak isteyen Kartal, evinde yüksek uçuş peşinde. Ligin flaş takımı Adana Demirspor maçı zirve için kritik. Güneş ve ekibi için tek yol kazanmak. Aksi taktirde, işler iyice sarpa sarmış olacak. Antep deplasmanında kötü futbolu ve bıraktığı iki puan ile şimşekleri üstene çeken Beşiktaş, taraftarı önünde çıkış arıyor. Bir anlamda; köprüden önce son çıkış gibi.

Güneş belirleyecek

Hep tartışılır. Bir hocanın maç skoruna etkisi ne diye. Genel kanı yüzde on beş olduğu yönünde. Bu geceki maç için durum biraz farklı. Yüzde yüze yakın! Şenol Güneş ve ekibinin takımı nasıl motive ettiği ya da edemediği önemli. Geride kalan haftalarda bu durum büyük handikap olarak öne çıkıyor. Ayrıca sahaya sürülecek 11 ile sonraki hamleler direk tabelaya yansıyacak.

Eksikler sıkıntı yaratıyor

Ghezzal ile Saiss sakat. Her iki oyuncu önemli ve klas isimler. Ancak Beşiktaş'ın kadrosunda yer alan herkes bugünler için var. Taraftarı önünde çıkıp sahaya yüreklerini ortaya koyacaklar. Her şeye rağmen; Weghorst, Cenk, Gedson, Redmond ve Dele Alli'nin performansı önemli. Büyük oyuncular bu tür kritik maçlarda ortaya çıkarlar. Çıkmazlar ise de sonuçlarını kimseye anlatamazlar. 

Orhan YILDIRIM / Fanatik