Taraftarımız şimdiye  kadar   görünene göre konuşacak olursak şunu bilmesi gerek,  bu kaousun içinden kısa zamanda çıkılması çok zor. Yeniden yapılanma şart,  Türkiye kupasını hedef almak hedef olmalı.Bu yenilgiden sonra matematiksel olan şampiyonluk şansımız sürse de olabilmemiz bana göre imkansız.

Sosyal medyada Beşiktaş'ı bugüne kadar dizayn edenler  iş başında , Rıza hocayı bu kadar başarısız duruma mevcut yönetim değil alkışlarla ibra olup giden arkasında enkaz bırakan kişilerin sorumlu olduğunu bilen sandıklarda gerekli cevabı verenleri kandırmak artık çok zor.

Yanan bir yer var alevler her tarafı sarmış  söndürmek zaman alır.Bu yönetim söndürür mü önünde çok uzun bir zaman yok 1,5 sene var göz açıp kapanana kadar geçer.Verilmiş olan sözler var onların takipçisi olup sabırla beklemek lazım.
Onursal başkanın bir oyum var o Hasan Arat'a demişti,şimdi bizlere düşen beklemek rahmetli onursal başkanımız gibi ağzından çıkan her şeyi yerine getirmelerini beklemek. Ben başkanın bunları yerine getireceğine inanan kişilerin içindeyim.İnşallah daha evvel Rıza hocaya inandığım gibi yanılmam.Rıza hocayı isteyenlerin başında yer alıyordum ama maalesef yanıldım.  
    
Rıza hocanın   konuştuğu her cümlede futbolcusunu suçlaması doğru bir davranış değildi , hocanın  maç sonu demeçleri oyuncuların kendinelerine güvenini kaybetmesine neden oldu..Sahaya 11'i süren hocanın  eleştirecekse önce kendinden başlaması gerekirdi.Bir önceki Avrupa maçında iyi olan gençleri neden sahaya sürmediğini de düşünmesi gerekirdi,Bahtiyar geçen maçta gayet güzel oynadı  Bu maçta neden tercih edilmedi. Neyse artık olan oldu efsane kaptanımız ile yollar ayrıldı.Sezon sonuna kadar Samet Aybaba ile gidilirse  daha iyi olur.

Takımı ara transferde toparlamak zor değil ,omurgasına yatırım yaparsan çabuk düzelir.Colley'nin yanına lider özelliği olan bir  stoper. Orta sahaya 8 numara, bu oyuncunun performansından şüphe etmeyeceğin bir isim olmalı. Sağ bek şart.
Weghorst sınıfında çok iyi bir santrfor   alınırsa hele bir de bu Weghorst olursa nokta transfer olur.

Bekleyelim görelim başkan ve yönetim en iyi kararı verir.Ben uzun bir zaman sonra ilk defa sözünde duracak bir ekibin geldiğine inanıyorum.Beşiktaş’ın sorunları maalesef çok .
İdari ,mali ve sportif sorunlar,genel kurul yapısı,  adeta bir devrim niteliğinde kararlar alınmalı.Bunun için her branşta sporu bilen oyunu kuralına göre oynayabilen kişilerden oluşan ekiplerle hareket edilmeli.Bence Barcelona Tarzı bir kulüp yapılanmasını idari ve mali anlamda ,Bayern Münih tarzı bir ekol yapılanmasını sportif anlamda düşünmemiz gerekir.Bu operasyonları başlatabilmek için swot analizi yapılmalı ve stratejik yol haritası belirlenmelidir.
Sorunları çözmek tek başına bir başkanın yapabileceği bir iş olmaktan çıkmıştır.