İşte Yusuf Kenan Çalık'ın açıklamaları:

"WEGHORST YETERİNCE KULLANILAMIYOR"

Beşiktaş lige çok iyi başladı. Hatta ligde rakibe göre en iyi plan yapan takımdı bence ancak son iki haftadır Beşiktaş'ın takım presinde düşüş olduğunu düşünüyorum. Orta saha ile forvet hattı arasında kopukluk söz konusu. En büyük güç olan Weghorst yeterince kullanılamıyor. İstanbulspor belki çok pozisyon bulmadı ama Beşiktaş da İstanbulspor'u gerektiği kadar rahatsız edemedi. Josef henüz hazır değil, onun fiziksel olarak hazır olmasi, belki orta saha düzeninin daha sağlıklı olmasını sağlayabilir.”

"KÖTÜ YÖNETİLEN BİR SÜREÇ"

“Valerien İsmael geldiğinde bir video çekmiştim, bu hocayı da mı yiyeceksiniz diye. Açıkçası kızan Beşiktaşlı dostlar olmuştu. İsmael'i az çok bilen biri olarak, ne kadar katı ve inatçı, disiplin konusunda taviz vermeyen, oyuncu grubuyla arasının açılma ihtimali olan birisi olduğunu biliyordum. Nitekim 3'lü 4'lü tartışmasıyla başlayan bozulma, İsmail'en oyun içindeki hamlelerin verdiği mutsuzlukla devam ediyor. İsmael kötü hoca değil ancak açıkçası şu an tüm oyuncu grubunu ikna edebilmiş olduğunu düşünmüyorum. 
Kaleci konusuna gelecek olursak, Ersin bu takımda şampiyonluk yaşadı. Bence yetenekli bir isim. Ancak sözleşme süreci çok kötü idare edildi. Oynatılmaması doğru bir karar değildi. Üstüne bir de o da formsuz görüntü çiziyor, yani totalde kötü yönetilen bir süreç olarak görüyorum.”

FENERBAHÇE'NİN OYUNU RİSKLİ"

Çalık Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile oynayacağı karşılaşma için şu açıklamaları yaptı:

“Fenerbahçe çok uzun zaman sonra her şeye hakim, tribünden, yönetime, oyuncudan, medyaya herkesin hemfikir olduğu bir teknik adam buldu. Jorge Jesus geçmişten kalan travmaları oynatmak istediği oyunla siliyor diye düşünüyorum. Fenerbahçe'nin oyunu riskli kalesinde çok pozisyon görme ihtimali var ama bir o kadar da rakip için zorlayıcı. Yapılan baskı çok üst seviyede. Bu baskıyı hücumda pozisyona çevirdiği her maçta Fenerbahçe farka gidebilir. Ancak gol gelmekte biraz gecikirse sorun da yaşayabilir.”

Duhuliye.com