Süreç ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Ahmet Kandemir; Beşiktaş’tan tazminat istediği iddialarını yalanlamış ve “Benim Beşiktaş ile devam eden sözleşmem 3 senelik. Bu sözleşmeyi imzalarken Sayın Başkan Ahmet Nur Çebi ve Mesut Urgancılar benden, kulübün 3 aylık maaşı ödemesi halinde kontrattan tek taraflı çıkabilme hakkı olmasını istediler. Ben de Beşiktaşlı olarak bu maddeyi kabul ettim. Daha sonra yeni yönetimde Umut Tahir Güneş basketbol şube sorumlusu olunca "Hocam, senin sözleşmeni değiştirmek istiyorum"dedi, bu maddeyi sözleşmeden kaldırdı. Şimdi milyon dolar istiyormuş gibi "tazminat istiyor" diyorlar. İnsan kendisi değiştirdiği sözleşmeden şikayetçi olur mu? ifadelerini kullanmıştı.

Kandemir’in bu açıklamaları sonrası görüşlerine başvurduğumuz Beşiktaş Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş, Duhuliye.com’a konuştu ve Beşiktaş basketbolda yaşanan süreci aktardı.

İşte Umut Tahir Güneş’in açıklamaları:

“DENİZLİ’DE İSTİFA ETTİ, İZMİR’DE FİKİR DEĞİŞTİRDİ”

Ahmet hocamız çok sevdiğimiz bir insandır, çok değerli bir hocadır. Beşiktaş’a büyük hizmetleri, emekleri olmuştur. Benim de kendisiyle bir 12 haftam geçti. Hocamız bize Denizli maçından sonra istifa etmek istediğini söyledi, istifasını biz kabul etmedik, Aliağa maçından sonra “ne yapmak isterseniz hazırım” dedi, “bırak hocam” dedik, “tamam bıraktım” dedi. Fakat daha sonra Aliağa maçının sonrasında fikir değiştirdi. Şu an süreç devam ediyor.

“SÖZLEŞMESİNİ BEN DEĞİŞTİRDİYSEM 1 MİLYON DOLAR HİBE EDECEĞİM”

Ahmet Hoca sözleşmesindeki maddeyi benim değiştirdiğimi söylemiş. Ben o zaman daha 2,5 aylık yöneticiyim, önüme bir şey getirdiler imzaladım. O zaman böyle bir uygulamadan da haberim yok, bunu söylemekten de hiç gocunmam. Ancak eğer Ahmet Kandemir’in sözleşmesini ben değiştirdiysem bu tazminat işlerine falan hiç gerek yok, ben kendisine 1 milyon dolar hibe edeceğim. Fakat sözleşmeyi kendisi değiştirdiyse o da bir kuruş almayacak.

“KÜMEDE KALMAK İÇİN 10 GALİBİYET ŞART”

Ahmet hocamızla bugün geldiğimiz ayrılma noktasının sebebi başarısızlıktır. 12 maçta alınan 2 galibiyet söz konusu. Hocamız Denizli maçı sonrası bize istifa ettiğini söyledi, biz kendisine “Aliağa maçını da bir görelim hocam, belki döndürürüz” dedik, olmadı. Aliağa maçından sonra Ahmet Hoca geldi, “ne yapıyoruz” dedik. “Siz ne derseniz onu yaparız” dedi. Ben de “O zaman bırak hocam” dedim. “Bıraktım” dedi. Ayrılmamızın tek sebebi başarısızlıktır. Beşiktaş basketbolda küme düşme noktasına geldi, insanlar tepki gösteriyor. Ben de burada bir yöneticiyim, bir taraftarım, üzülüyoruz. Beşiktaş böyle bir durumdaysa buna müdahale etmeyelim mi, bir şeyleri değiştirmeyelim mi? Valerien Ismael’e kaç hafta dayandık biz? Beşiktaş için oradaki başarısızlık neyse buradaki de odur. Üzülerek söylüyorum; Beşiktaş’ın bugün kümede kalması için bugün on tane galibiyet almamız lazım. Biz de bunun için gerekeni yaptık ve hoca değişikliğine gittik. Tekrar söylüyorum, Ahmet Hoca bizim için kıymetlidir, Beşiktaş’ta emekleri büyüktür, ben 2,5 sene sonra yönetimdeki görevim biter taraftar olarak devam ederim, kendisi tekrar gelir Beşiktaş’ta görev alır ancak şu an Beşiktaş için gereken neyse o yapılmıştır.

“KANDEMİR NE DEDİYSE YAPTIM”

Bugün bu başarısızlıkta sorumluluğun büyüğü hocadadır. Oyuncuların her biri, Ahmet Kandemir’in onayıyla alınmıştır. Ben kendisiyle birlikte sürdürdüğümüz çalışmamız boyunca Ahmet Kandemir ne dediyse yaptım, bir dediğini iki etmedim.

“KANDEMİR BANA ‘BEN BAŞKANLA HALLEDECEĞİM’ DEDİ”

Ahmet Hoca’nın dediğim gibi, Denizli’de istifa ettikten sonra İzmir’de bir fikir değişikliği oldu. Beşiktaş’tan ayrılması konusunda şartlar vardır, biz de kendisine yapabileceklerimizi sunduk. Fakat Ahmet Hoca bana “Ben bu işi başkanla halledeceğim” dedi, konu benden çıkmıştır.

Duhuliye.com ÖZEL HABER