Yaklaşık 2 ay önce, Başkan Ahmet Nur Çebi, Umut Tahir Güneş ve Cenk Sümer,  GKN kargo yönetim kurulu başkanı Gökhan Akyürek ile bir araya gelmişti. Bu yemek sonrası,Beşiktaş Kadın ve Erkek basketbol sponsorluğuna GKN kargo getirilecek, Anlaşma çerçevesinde, Salon isim hakkı, forma göğüs reklamı ve isim sponsorluğu konusunda anlaşılmıştı. GKN kargo bu anlaşma doğrultusunda Beşiktaş'a yıllık 4 Milyon dolar ödeyecekti.

Hatta Beşiktaş Basketbol bu bilgiyi doğrulayan bir açıklamada bulunmuştu. Aradan geçen 2 ay içinde GKN firması markasının adını güzel duyurdu, Beşiktaş bu şartlar doğrultusunda transferler yaptı. Bugün Firma Sahibi biz sponsorlukta yokuz açıklamasında bulunarak masadan kalktı.

Yaşanan gelişmeler, bu anlaşmayla bizzat ilgilenen Basketboldan sorumlu yönetici Umut Tahir Güneş'i adeta taça çıkardı. Camia içerisinde, sözleşme imzalanmadan, anlaştık açıklamalarının yapılması amatörce bulunarak, tepkiyle karşılandı. Basketbol liginin başlamasına çok az bir zaman kalması da, zaman kaybı olarak değerlendirildi. 

Beşiktaş'lı yönetici Alternatif olarak eski sponsoru Emlakjet firmasının kapısını çalma planları yapıyor. Ancak EmlakJet'in Basketbol şubesine  sponsor olması durumunda, konuşulan rakamların dörtte biri fiyatını telaffuz ettiği konuşuluyor.

Sponsorluk konusunda uzun zamandır başı ağrıyan Beşiktaş yönetiminde, yaşanan bu gelişmelerin oldukça moralleri bozduğu öğrenildi.

Duhuliye.com