Ülkemizden ve yurt dışından gerek maddi, gerekse alternatif yollarla yapılan bağışlar büyük bir kampanyaya dönüştü ve Beşiktaş'a gelir getirmesinin yanında camiayı kenetleyen bir kampanya olarak hafızalarda yer aldı.

"Bırakmam seni" sloganı halen taraftar ve camia üzerindeki etkisini korurken, Beşiktaş yönetiminden flaş bir hamle geldi. Yönetim, Vodafone Park girişi önüne anıt yaparak, anıtın üzerine kampanyaya bağışta bulunanların isimlerini yazdırdı.

"Bırakmayanlar Anıtı" olarak isimlendirilen yapının üzerinde eski ve şimdiki dönemin yöneticileri, Çebi ailesinin fertlerinin isimleri, Beşiktaş dernekleri ve bazı kuruluşların olması dikkat çekti.

Anıtın ve üzerindeki isimlerin gösterildiği video sosyal medyada paylaşılırken, Beşiktaşlılar böyle bir anıtın yapılmasından ve Beşiktaş'a yapılan yardımın reklam olarak kullanılmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Ayrıca anıt adını taşıyan böyle bir yapının üzerinde; Beşiktaş'a ömrünü adamış Süleyman Seba ve hayattayken tüm mal varlığını Beşiktaş'a bağışlayan Şevket Belgin'in yanı sıra, Beşiktaş'ın efsanelerinin ve kurucularının isimlerinin yer almaması da tepki topladı.

Duhuliye.com