Beşiktaş, 1 hafta önce bir açıklama yapmış ve Vodafone ile yapılan stadyum isim sponsorluğu anlaşmasının sezon sonunda yenilenmeyeceğini duyurmuştu. 

HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Ancak bu açıklamanın perde arkasında yaşananlara Duhuliye.com ulaştı. Son dönemde "Dev sponsorluk anlaşması" adı altında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı öğrenildi. Kulüp yetkililerinden edilen bilgiye göre Beşiktaş'ın stadında Vodafone sponsorluğunun devam etme ihtimali bulunuyor. 

VODAFONE DEVAM ETMEK İSTİYOR

Vodafone ile yapılan mevcut sözleşmede yer alan bir maddeye göre Vodafone sözleşme bitiş tarihinden itibaren 9 milyon dolar karşılığında sözleşmeyi yenileyebilir. Ancak Vodafone 6 ay öncesinde kulübe devam etmeyeceğini bildirdi. Vodafone'un bu bildirimi yapma nedeni ise 9 milyon dolarlık anlaşma bedeli... 

Prosedür gereği kulübe ihtar gönderen Vodafone buna rağmen siyah beyazlı yöneticilerle masaya oturdu. Vodafone'un makul bir rakam karşılığında Beşiktaş'la anlaşmaya sıcak baktığı öğrenildi. 

YÖNETİM HABERLERİ KASITLI BULUYOR 

Beşiktaş Vodafone'un yanı sıra Qatar Airwats dahil birçok firma ile görüşüyor. Katar firması ile ilk temas kuruldu ancak mali konular konuşulmadı. Buna rağmen medayda çıkan haberler gerçeklerin çok uzağında... 50 milyon doları bulan sponsorluk anlaşmasına dair haberler gerçeği yansıtmıyor. Yönetim bu tarz sponsorluk haberlerinin kulübe zarar verme adına kasıtlı çıkarıldığını düşünüyor. 

DUHULİYE.COM / ÖZEL HABER