Gaziantep'te oynanan özel maçta Çekya'yı 2-1 yenen A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Stefan Kuntz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında,

"İki maçı da kazandık. Ayrıca taktiksel olarak farklı sistemleri de oynayabildiğimizi bu maçlarda gördük." ifadelerini kullandı.

Kuntz, özel maçta karşılaştıkları İskoçya ile Çekya'nın düzenli şekilde büyük turnuvalara katılan ülkeler olduğunu söyledi.

İki maçta da alınan skorlardan memnun olduğunu belirten Kuntz, "İki maçı da kazandık. Ayrıca taktiksel olarak farklı sistemleri de oynayabildiğimizi bu maçlarda gördük. Böylelikle diğer maçlarda iki-üç farklı taktiği oynayabiliriz.

Her iki maçta da defansif yönden son dakikalarda konsantrasyonumuz yüksek ve performansımız çok iyiydi. Tecrübeli oyuncular sahada olduğu zaman sahaya farklı bir güven sağlıyor. Hoca ve ekip olarak bir kenetlenme yolundayız.

Böylelikle bu maçlar bu konuda bize çok yardımcı oluyor. Tecrübeli oyuncuların karakterlerinden dolayı bugün 4 oyuncuyu ilk defa sahaya sürdük. Gençler de tecrübeli oyuncularla çok iyi bir maç çıkardı." şeklinde konuştu.

Kuntz, Emirhan İlkhan ile Umut Bozok'u oyuna alamadığı için üzgün olduğunu dile getirdi. Farklı illerde maç yaptıkları için mutlu olduğunu vurgulayan Kuntz, "Gaziantep ve Diyarbakır'da da atmosfer inanılmaz güzeldi." dedi.